Keller Williams'tan açık ev uygulaması

ABD emlak sektöründe sık başvurulan bir yöntem olan “Open House” (Açık Ev) etkinliği, Keller Williams aracılığıyla Beyoğlu'nda da hayata geçirildi

Keller Williams'tan açık ev uygulaması

24 Haziran 2014/Emlakwebtv
Keller Williams’ın Beyoğlu Bölge Müdürlüğü gayrimenkul danışmanları, “Open House” (Açık Ev) etkinliğini Türk emlak sektöründe ilk kez düzenledi. 

İlk kez bir ev, randevuyla sadece bir kişiye değil, önceden belirlenen bir günde yüzlerce müşteriye aynı saat aralığında gezdirildi. Açık Ev Ziyareti, daireye giden yollara konan “Open House” levhaları ve çevredeki apartmanlara atılan flyer’larla duyuruldu. Gayrimenkul danışmanları çevrede yaşayanları tek tek gezerek “Açık Ev” ziyaretine davet etti. Gümüşsuyu’ndaki 180 metre büyüklüğündeki 4+1 apartman dairesi, danışmanların yönlendirmesiyle tıpkı “görücüye çıkıyormuş” gibi önceden özel olarak hazırlandı. Evdeki eşyalarının yerleri değiştirildi; özel makyajlar yapılarak ziyarete gelecekler için daha “çekici” ve “nezih” bir ortam oluşturuldu. Dairenin dış cephesi de balonlarla süslenerek yoldan geçenlerin dikkati satışa sunulan eve çekildi.

Keller Williams danışmanları, 11.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilen “Açık Ev” davetine gelen potansiyel müşterilere daireyle ilgili bilgileri klasik müzik ve ikramlar eşliğinde verdi. Aktivite hem gayrimenkul danışmanlarından hem de çevre halkından büyük ilgi gördü. Yüzlerce kişinin katıldığı etkinlik sayesinde yoldan geçen kişilerin dikkati gayrimenkul satışına çekildiği gibi aynı mahallede yaşayan komşular da kendi evlerinin değeri hakkında fikir sahibi oldu. 100 potansiyel müşteriye bir daireyi gezdirmek haftalar alırken, “Açık Ev Ziyareti” sayesinde bir günde aynı sayıya ulaşıldı. Böylece hem müşteriler hem de danışmanlar zamandan tasarruf etmiş oldu.  

Daha fazla potansiyel alıcı
Open House (Açık Ev), Batı dünyasında uzun yıllardır yapılan, gelenek haline gelmiş, satılık bir evi daha fazla alıcının görmesi için düzenlenen ve evin kapılarının herkese açık olduğu bir etkinlik. Özellikle Amerika’da evlerin daha hızlı satılması için uygulanan bir pazarlama yöntemi olan Open House’da satışa çıkarılan evler, önceden belirlenen gün ve saatlerde halka açılıyor. Potansiyel alıcılar “Açık Ev” etkinliği sayesinde randevu almaksızın ilgilendikleri evi görme ve karşılaştırma yapma şansına sahip olurken gayrimenkul danışmanları da daha fazla potansiyel alıcıya ulaşıyor.  Gayrimenkul danışmanları son anda alınan randevularda evi gösterime hazırlamaya zaman bulamazlarken, saati ve tarihi önceden belirlenen aktivitelerde ev ziyarete hazır şekilde alıcıya gösteriliyor.  

Firma Bilgisi: Keller Williams