Keller Williams Türkiye büyümesini sürdürüyor

Dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık firmalarından Keller Williams, Türkiye'deki büyümesini sürdürüyor

Keller Williams Türkiye büyümesini sürdürüyor

Türkiye'deki büyüme ivmesiyle dikkat çeken Keller Williams, 10 yıl içinde 80 bölge müdürlüğü ve 7 bin satış danışmanına ulaşmayı hedefliyor. Bugüne dek 11 bölge müdürlüğü ve 500 gayrimenkul danışmanı ile hizmet vermeyi sürdürdüklerini söyleyen Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, geleneksel franchise sisteminin dışında, farklı bir sistem ile çalışmalar yürüttüklerini vurguladı. Erol:

"Aynı bölgede birden çok ofis açmak yerine bölgeyi tek bir kişiye emanet ediyoruz ve söz konusu bölgede tek bir bölge müdürlüğü açıyoruz. Bölge müdürlüklerimizde ortalama danışman sayısı 60. Böylece alışılmış modelin aksine daha verimli bir iş modeli ile nitelikli yatırımcılarla işbirliğine giriyoruz" ifadelerini kullandı.

En iyi eğitim veren firma
Emre Oral, franchise verdikleri kişilerin aynı zamanda iş ortakları olduğuna, ben sebeple seçimlerini dikkatle yaptıklarına da dikkat çekti. Bölge müdürlüğü açmak için başvuru yapan adaylarla 2 aya yakın bir tanıma süreci yaşadıklarını ve 4 kritik mülakat yapılan kişilerle işe alım tekniklerinden yararlanılan bir sürecin işlediğini belirten Erol:

"Bu süreci yaşadıktan sonra  Keller Williams model ve sistemlerini  özümseyen adaylar ile karşılıklı olarak devam etmeye karar verirsek birlikte 10 yıllık  iş planımızı çalışıyoruz  ve işe başlıyoruz" dedi. 

Franchise ofislerinin yüzde 98'i karlı
Emre Erol açıklamasında, franscise ofislerinde karlılık oranının yüzde 98'ler düzeyine yükseldiğini ancak hedeflerinin yüzde 100'e ulaşmak olduğunu da vurgulayarak:

"Keller Williams Türkiye olarak, biz de eğitime büyük yatırım yapıyoruz. 2015 yılında iş ortaklarımıza 4.700 saat eğitim verdik ve yeni eğitimler ile gelişmeye devam edeceğiz " ifadelerini kullandı.