Keller Williams Türkiye'de!

ABD’nin en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams, Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştırıyor

Keller Williams Türkiye'de!

28 Nisan 2014 / Emlakwebtv
ABD’nin en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams, Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştırıyor. 100 binden fazla danışman sayısıyla ABD’de zirvede yer alan şirket, 2013 yılında girdiği Türkiye piyasasında da büyümeye başladı. Emlak sektörünün ülkemizdeki hızlı gelişimini takip eden Keller Williams, Avrupa’daki ilk bölge müdürlüğünü Türkiye’de açtı. Adım başı emlak ofisi açmak yerine bölge müdürlükleri kurarak sektörde fark yaratan Keller Williams’ın dünya çapında 700’den fazla bölge müdürlüğü bulunuyor.

10 bölge müdürlüğü açacak
Amerikan gayrimenkul devi, Türkiye pazarında da atağa geçti. Ortalama bir emlak ofisinde 5-6 danışman çalışırken, Keller Williams’da şu anda Beyoğlu’nda 10, Etiler-Beşiktaş bölgesinde ise 45 danışman hizmet veriyor. Keller Williams, nisan sonunda Ankara-Ambarlı ve İstanbul-Çekmeköy bölge müdürlüklerini faaliyete geçirecek. Önümüzdeki aylarda da İstanbul-Bağdat Caddesi ve İzmir Karşıyaka’da yeni bölge müdürlükleri açacak. Hedef ise 2014 yılı sonuna kadar 12 bölge müdürlüğü ile 250 danışmana ulaşmak. Danışmanlarını ortak ve hissedar gibi gören Keller Williams, arkadaşlarını şirkete dahil ederek büyümesine aktif katkıda bulunan çalışanlarını “katkı payı” sistemiyle ödüllendiriyor.

Sosyal sorumluluk projeleri
Keller Williams, Türkiye’de sosyal sorumluluk projelerine de imza atıyor. ABD’deki “Red Day” (Topluma Katkı Günü) kapsamında, yaşadıkları topluma değer katabilmek amacıyla yardımda bulunan Keller Williams, kendi bölgesindeki kamu alanlarını iyileştirmek için seferber oluyor. 2013 yılında Seyrantepe’de bir okula yardımda bulunan şirket, 2014 yılı içerisinde de çeşitli projelere imza atacak; Mayıs ayı itibarıyla Çekmeköy’de de hafta sonları açık hava sağlık aktiviteleri gerçekleştirecek.

Satışları yüzde 700 arttı
1998’de ilk uluslararası bölge müdürlüğünü Kanada’da açan gayrimenkul devinin satış hacmi ve hizmet bedeli kazancı 1995’den bu yana yüzde 700’den fazla arttı. 2012 yılında dünyaya açılan şirket, Türkiye’nin yanı sıra Endonezya, Vietnam, Güney Afrika, Almanya, Avusturya, İsviçre ve İngiltere’de bölge müdürlükleri açtı.

Danışmana yatırım farkı
Merkezi Teksas’ta bulunan şirket, kurucularından Gary Keller’ın, 1986’da rakiplere geçen 5 danışmanın ayrılma nedenlerini sorgulamasının ardından, danışmanları memnun edecek yeni bir model geliştirdi. Gary Keller’ın amacı, danışmanlarının kariyerleri boyunca çalışmaktan mutluluk duyacakları bir ortam yaratmaktı. Hem çalışırken hem de emekliliklerinde hedefledikleri maddi refah düzeyine erişecekleri bir model kurarak şirketini yeniden yapılandırdı. O günden beri hızla ivme kaydeden Keller Williams, rakiplerini işlem hacmi, kapanış sayısı ve ofis kârlılığı gibi alanlarda geride bırakarak sektörün en hızlı büyüyen firması oldu. Gayrimenkul profesyonellerinin Keller Williams’ı tercih etmesinin sebebi firmanın sunduğu eğitim, koçluk hizmetleri ile teknoloji olanaklarına bağlanıyor. Firmanın başarısının sırrı ise markaya değil danışmana yatırım yapması olarak gösteriliyor. Amerikan gayrimenkul piyasasının en etkili 100 kişisinden biri olan Gary Keller’ın ABD’de çok satanlar listesinde olan kitabı da pek yakında Türkçe’ye çevrilerek okuyucuyla buluşacak.

Firma Bilgisi: Keller Williams