Kemer Devlet Hastanesi ne zaman açılacak?

Temeli 2011 yılında atılan Kemer Devlet Hastanesi ne zaman açılacak? İşte yanıtı.

Kemer Devlet Hastanesi ne zaman açılacak?

Antalya Kemer'de temeli 2011 yılında atılan Kemer Devlet Hastanesi'nin inşaat çalışmaları sona erdi. Peki Kemer Devlet Hastanesi ne zaman açılacak? Birçok kişinin merakla beklediği sorunun yanıtını Başhekim Dr. Yılmaz Çiftçi verdi. Başhekim, 52 yataklı hastanenin çağın gerektirdiği cihaz ve donanımlarla Şubat ayı sonundan itibaren Kemerlilerle yerli ve yabancı turistlere hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

Belediyeye yapılan ruhsat başvurusunun kısa sürede tamamlanmasını beklediklerini aktaran Başhekim Çiftçi, "Ruhsat çıktıktan sonra TOKİ, Sağlık Bakanlığı'na devir için işlemlere başlayacak. Bunun hızlandırılması için çalışıyoruz. Bir aksilik çıkmazsa Şubat ayının sonuna doğru, hastanenin TOKİ tarafından ve Sağlık Bakanlığı tarafından bize devrini bekliyoruz" dedi.

'UZMAN SAYISI 20'Yİ AŞACAK'
Mevcutta hastanede 13 uzmanın bulunduğunu anlatan Başhekim Çiftçi, yeni hastane hizmete girdikten sonra uzman sayısının artacağını kaydetti. Kemer'in turizm kenti olması dolayısıyla hareketli bir nüfusa sahip olduğunu vurgulayan Başhekim Çiftçi, yaz döneminde nüfusun 7-8 kat arttığını göz önüne alarak uzman sayısının 20'den fazla olması talebiyle Sağlık Bakanlığı'na başvuruda bulunduklarını anlattı.