Kent Art’tan Ataşehir’e dönüşüm projesi

Kentsel dönüşüm projelerine odaklanan Kent Art İnşaat 40 milyon TL’lik yatırımla Ataşehir’de dönüşüm projesi yapacak. Terra Ataşehir isimli projede fiyatlar 96 bin TL’den başlıyor

Kent Art’tan Ataşehir’e dönüşüm projesi

7 Haziran 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi
Bugüne kadar birçok ofis ve konut projesinde yüklenici olarak faaliyet gösteren Kent Art İnşaat, yatırımcı olarak Ataşehir’de ‘Terra Ataşehir projesine start verdi. Terra Ataşehir projesi 27 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak ve 210 konut ile 3 bin 100 metrekare ticari alan bulunuyor.

Kent Art Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Aydemir; “İstanbul’un yeni finans merkezi Ataşehir’de hayata geçireceğimiz Terra Ataşehir projemiz mimarisiyle, konut ve alışveriş alanlarıyla bölgeye büyük değer kazandıracak. Bu anlamda Erenköy’de inşasına devam ettiğimiz A’la Erenköy projemiz ve Terra Ataşehir projemizde olduğu gibi kentsel dönüşüm çalışmalarında yer alamaya devam edeceğiz. Şehre değer kazandıran projeler inşa edeceğiz” dedi.

40 milyon TL’lik yatırım

Prof. Dr. Sinan Mert Şener’in proje mimarlığını yürüttüğü Terra Ataşehir, İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi tarafından tasarlanarak hayata geçiriliyor. Finans merkezinin kalbinde konumlandırılan proje, bölgenin en değerli noktasında 40 milyon TL’lik yatırımla hayata geçiriliyor.

50 ay vadeye 0 faiz

Kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirilecek Terra Ataşehir, bu özelliğiyle KDV artırımından etkilenmeden, yüzde 1 KDV ile satışa sunulacak. 42 ile 248 metrekare arasında dairelerin yer alacağı projede lansman dönemi boyunca 96 bin TL’den başlayan fiyatlarla ön talep toplanmaya başlandı. Yüzde 25’inin peşin, kalan kısmının 50 aya kadar 0 faizle satışta olduğu projede konut kredisiyle de daire sahibi olmak mümkün. İnşa Temeli Ekim 2013’te atılacak olan Terra Ataşehir’de teslimler ise Haziran 2015’te yapılacak.