Kent Meydanı Otogar tramvay hattı ne zaman açılacak?

Bursa ulaşımını önemli ölçüde rahatlatması planlanan Kent Meydanı Otogar tramvay hattı ne zaman açılacak?

Kent Meydanı Otogar tramvay hattı ne zaman açılacak?

Bursalılara tramvay müjdesi geldi. Kent Meydanı ile Otogar’ı birbirine bağlayacak tramvayın açılış tarihi için açıklama yapıldı. Peki Kent Meydanı Otogar tramvay hattı ne zaman açılacak?

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projenin ihalesi 10 Haziran’da yapılmıştı. 133 milyon 816 bin lira ile ihaleyi kazanan Ultra Teknoloji SAN. TİC. A.Ş’nin Genel Koordinatörü Serkan Tunçbilek hat hakkında açıklamada bulundu.

T2 tramvay hattının ihalesinin kendilerine verilmesinden dolayı mutluluk duyan Sekan Tunçbilek, amaçlarının 800 günden kısa sürede bu hizmeti Bursalılarla buluşturmak olduğunu söyledi. Hattın kent meydanından başlayıp, Yalova Yolu’ndan otogara doğru devam edeceğini belirten Tunçbilek, “Hattın toplam uzunluğu 9445 metre olacak, 8445 metresi ana hat, 1000 metresi depo hattı olarak hizmet verecek. 11 istasyonun bulunacağı hat üzerinde, 3 demiryolu, 3 kara yolu köprüsü ve ana yoldan terminale doğru terminalin uzanmasını sağlayacak aç kapa tüneli olacak. Bu hat üzerinde Bursa’da üretilen yerli araçların dolaşacağı tahmin ediliyor” dedi.