Kentder ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirdi

Türkiye’de kentsel dönüşüm ve şehirciliğin her yönüyle gelişmesini sağlamak amacıyla kurulan Kentder ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirdi

Kentder ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirdi

28 Kasım 2013 / emlakwebtv
Kentder (Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği) ilk Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Misyonu Türkiye’de kentsel dönüşüm ve şehirciliğin her yönüyle gelişmesini sağlamak, bu kapsamda ulusal ve uluslarası konferans, eğitim faaliyetleri ve çalıştaylar düzenleyerek raporlar hazırlamak, Dünyada gerçekleşen kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde incelemek, Dünyadaki başarılı kentsel dönüşüm uygulamalarını yapan yerel yönetimler, devlet kurum ve yetkilileri, özel sektör ve sivil toplum örgütleri ile bir network oluşturulması ve bunları ilgili bakanlık başta olmak üzere sektörün tüm aktörleriyle paylaşmak olan derneğin genel kurulu 21 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da yapıldı.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen Genel Kurulda, kentsel dönüşüm ve şehircilikle ilgili hedefler belirlendi. Ayrıca, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Çalışma Grupları üyeleri seçildi.

Yeni Yönetim Kurulu
Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı’nın seçildiği KENTDER’ in Yönetim Kurulu Asil Listesi şu isimlerden oluştu:
Rıza Hüseyin Erkanlı – Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı
Mutlu Alkan – VSP Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
Erol Güral – Gürallar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı
Haldun Ersen – Management Plus Genel Müdürü
A.Dündar Yetişener – Fibrobeton A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
Hakan Varol – Denizbank Konut ve Taşıt Finansmanı Grup Müdürü
İbrahim Tuza - Pakpen Yönetim Kurulu Üyesi
Av. Ali Yüksel – Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı
Seyhun Ayhan – Betek Boya Kamu İlişkileri Direktörü

Erkanlı: “kentsel dönüşüm ile yeni bir Türkiye yaratma fırsatını kullanmalı”
Genel Kurul sonrası bir açıklama yapan, Erkanlı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Kentder Genel Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı, bugün artık kırsal alanları da içine alan kentsel dönüşüm hareketi gecekonduların ve sağlıksız binaların yıkımına başlandığını hatırlattı. Erkanlı “Bugün kadar plansız ve sağlıksız gelişen kentlerimizin Türkiye’ye ve insanımıza yakışır kentlere dönüşümünü sağlayacak bu uzun soluklu ve zorlu süreçte tüm tarafların desteğine ve katılımına ihtiyaç bulunmaktadır. Biz de bu seferberliğe hem inşaatçı ve yatırımcı kimliğimizle katılıyoruz, hem de herkesin fikirlerinin bu sürece dâhil edilmesi, ortak uzlaşı oluşturulması sürecine kurduğumuz bu dernekle iştirak ediyoruz” dedi.