KentPlus Yalova Wellness SPA Resort 400 milyon dolara mal olacak

Emay İnşaat, Yalova’da, Toki iştiraki EPP( Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi ve Ticaret A.Ş.) güvencesi ve desteğiyle’’KentPlus Yalova Wellness SPA Resort’’ projesini hayata geçiriyor.

KentPlus Yalova Wellness SPA Resort 400 milyon dolara mal olacak

İstanbul Anadolu Yakası’nda, KentPlus projeleriyle Atasehir, Kadıköy, Kartal bölgelerindeki önemli gayrimenkul yatırımlarında, her zaman ilklerden olan ve yatırımcılarına büyük kazançlar sağlayan Emay İnşaat, Osmangazi Köprüsü’nün açılışı sonrası şimdi de Yalova’da bir ilke imza atıyor. Emay İnşaat, yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı olan ve Osmangazi Köprüsü’nün açılışıyla değerini katlayacak Yalova’da, Toki iştiraki EPP( Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi ve Ticaret A.Ş.) güvencesi ve desteğiyle’’KentPlus Yalova Wellness SPA Resort’’ projesini hayata geçiriyor.

Emay İnşaat'tan Yalova'ya dev proje
Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar: ’’383 bin 500 m² alan üzerine konumlanacak denize sıfır karma proje; konut, alışveriş merkezi, termal oteller, sağlık merkezi, okul, sosyal alanlar ile hayatın tüm ihtiyaçlarını barındıran bir yaşam alanını doğanın içinde, deniz kenarında sunacak’’ dedi. K
onumu, mimarisi, yerleşim planı ve ayrıcalıklı hizmetlerle tam donanımlı bir hayat sunacak KentPlus Yalova Wellness SPA Resort, sadece Yalova değil Türkiye için de değerli ve değer üretecek bir proje olarak öne çıkıyor. Hakan Çağlar, projenin yatırım maliyetini 400 milyon USD olarak açıkladı.

163 Blok, 1001 Daire, 60 Farklı Konut Tipi
Doğal su kaynaklarıyla çevrili bu yaşam alanında, 163 blokta toplam 1001 daire konumlanacak. Dairelerin, 1+1, 2+1, 3+1, 5+1 olarak planlandığı projede evler, geniş teras bahçelerine sahip, deniz ve doğa manzaralı olmak üzere 60 farklı tipten oluşacak. Projede yer alan 1001 konut, devremülk ya da konut seçenekleriyle sunulacak.

3 Termal Otel Hizmet Verecek
Projede; 4 ve 5 yıldızlı, 500 yatak kapasiteli, üç farklı temadaki KentPlus Yalova Wellness SPA Resort termal otelleri de yer alacak. Oteller misafirlerine, konferans salonları, balo salonları, SPA& Fitness ve restoranlarıyla dünya standartlarında hizmet verecek.

Yenilikçi bir bakışla tasarlanan KentPlus Yalova Wellness SPA Resort projesinde, otellerde verilen SPA hizmeti dışında, termal suyun sağladığı imkanlarla oluşturulan  ayrı bir sağlık merkezi yer alacak. Fizik tedavi, rehabilitasyon merkezi ve termal havuzların bulunacağı sağlık merkezinde, detox ile birlikte dünya literatüründe yer alan terapi ve tedaviler de uygulanacak. Bu tam donanımlı kentin  sakinleri, yenilenmek istediklerinde her imkanın sunulduğu sağlık merkezi ile yaşadıkları konutun aynı alan içerisinde olmasının konforunu yaşayacaklar.

Bir Şehrin Sunduğu İmkanlar Tek Noktada Buluşuyor
Denize sıfır proje, 230 bin m² peyzaj alanı, 1200 m²’lik gölet ile doğa ile iç içe yaşam sunarken, kent hayatından da uzaklaştırmayacak. Stresten, gürültüden uzak bir hayat sürerken, hayatın akışındaki tüm zorunlu ve sosyal ihtiyaçları sağlayan alanlar bu projede sunulacak. 

Gölet çevresine konumlanmış sosyal alanlar, gençler ve çocuklar için tasarlanmış aktivite alanları, kreş, cami, okul, dünya mutfağından fastfood’a kadar farklı seçenekler sunan restoranlar, alışveriş merkezi, eğlence merkezi, spor tesisleri, güneşlenme terasları ihtiyaçlaracevap verecek. Dünya standartlarındaki bu yaşam alanının sosyal tesisinde, açık havuz ile termal havuzaynı yerde konumlanarak, her an sağlıklı yaşam sunacak. 

Projenin önemli özelliklerinden biri de konut sakinlerine ve tatilcilere kum plaj ayrıcalığını sunmak olacak. Deniz hamamı gibi farklı bir hizmetin de yer alacağı proje,hem deniz-kum-güneş ve sağlık turizmini hem de stresten uzak bir hayatı en üst konforda yaşatacak.

İstanbul’dan Deniz Yolu ile 1 Saat
KentPlus Yalova Wellness SPA Resort, ulaşım kolaylığı noktasında lokasyon avantajıyla da öne çıkıyor. İstanbul’dan karayolu ile 130 km., deniz yolu ile 1 saatmesafede bulunan bu eşsiz yaşam alanı, Bursa’ya ise karayolu ile 75 km. mesafede yer alıyor.

Mimarisindeki insan odaklı tasarım anlayışı, doğal kayakların verimli kullanımı ve ilerici mühendislik yaklaşımlarıyla tasarlanan projenin 2016 yılının son çeyreğinde temelinin atılması, 2018 yılı sonunda ise yaşamın başlaması hedefleniyor. 
Proje, 6-8 Eylül tarihleri arasında Dubai Cityscapefuarında tanıtılacak.

Firma Bilgisi: Emay Inşaat
Proje Bilgisi: yalova kentplus wellnes spa resort