Kentsel dönüşüm cinayeti

Konya Ereğli'de kentsel dönüşüm için evine teklif veren müteahhitin teklifini beğenmediği iddia edilen Cem Küçüktürk, Müteahhit şirketin ofisini pompalı tüfekle bastı. Saldırı da 3 kişi ölürken.Müteahhitler ve toplantıda bulunan diğer kişiler kaçarak kurtuldu.

Kentsel dönüşüm cinayeti

Konya'nın Ereğli ilçesinde, kentsel dönüşüm pazarlığı cinayetle bitti. Bir binanın dönüşümüyle ilgili olarak sürdürülen görüşmeler sırasında, kat maliklerinden Cem Küçüktürk, pompalı tüfekle toplantı odasına dalarak 3 kişiyi öldürdü. Toplantıda bulunan kişiler ve müteahhitlerin kaçarak kurtulduğu açıklandı. Küçüktürk,  kentsel dönüşüm kapsamında binanın yıkımı ve yeniden yapımında hisselerini devretmeye razı olmadığından apartman sakinleri tarafından baskı gördüğünü ve saldırıyı bu nedenle gerçekleştirdiğini açıkladı.

Kentsel dönüşüm tartışması cinayetle bitti

Konya'nın Ereğli ilçesi, bir binanın kentsel dönüşüm kapsamında yıkımıyla ilgili görüşmeler cinayetle bitti. Cem Küçüktürk, binanın yıkımı ve yeniden yapımına onay vermediğini ve hisselerini devretmediği için komşulardan baskı gördüğünü belirterek, toplantı salonunu bastı. Küçüktürk, edindiği pompalı bir tüfekle 3 kişiyi öldürdü. Müteahhitler ve toplantıya katılan diğer sakinler kaçarak kurtulmayı başardı. 

350 bin TL yeni daire teklifini reddetti

Saldırıdan kurtulmayı başaran 30 yaşındaki müteahhit Arda Sezen, Cem Küçüktürk ile anlaşmaya çalıştıklarını ve anlaşma aşamasına da geldiklerini söyledi. Küçüktürk'e yeni daire ve 350 bin TL para teklifinden bulunduklarını ancak bunları kabul etmediğini belirten Sezen: "Olaydan bir gün önce beni aramıştı. Yarın sabah avukatı ile geleceğini söyledi. Sabah tek başına geldi ama kıyafetleri çamurluydu. Tarladan geldiğini ve üzerini değiştirip tekrar salona geleceğini söyledi. Ve ayrıldı..." ifadelerini kullandı. Sezen, Küçüktürk'ün salona ilk geldiğinde silah taşımadığını, bunu da kabanını çıkarmasından anladığını vurgulayarak: "Sonraki gelişinde ofise girer girmez ateş etmeye başladı. İlk önce komşularını hedef aldı. Biz de kaçmaya başladık. Arka kapıdan kaçarak canımızı kurtardık..." dedi. 

'İstediğim herkesi öldüremedim'

Olaydan sonra yakalanan Küçüktürk aslında saldırıyı Kalaşnikof marka silahla yapmayı planladığını, ancak bu silahı edinemediği için pompalı tüfekle toplantı salonuna girdiğini söyledi. Küçüktürk, komşuları tarafından baskı gördüğünü, toplantı salonuna ilk geldiğinde öldürmek istediği herkesin burada bulunmadığını fark ettiği için, izin isteyerek tekrar dönmek üzere salondan ayrıldığını belirterek: "Hiç pişman değilim. Çok mutluyum. Rahatladım. Müteahhitleri öldüremediğim için üzgünüm. Tek pişmanlığım o..." ifadelerini kullandı. 

Silah satıcısını da öldürdü

Diğer taraftan Küçüktürk'ün toplantı salonuna gelmeden önce silahı edindiği Savaş Kaynak'ı da öldürdüğü ortaya çıktı. Küçüktürk'ün Kaynak'ı öldürme sebebi ise katliamı gerçekleştirmek istediği Kalaşnikof model silah için 10 bin TL'ye karşılık 3 tane pompalı tüfek vermesi olarak açıklandı. Küçüktürk'ün ifadesine göre Kaynak, 10 bin TL karşılığında Kalaşnikof marka silah vermeyi taahhüt etmiş, ancak bunu bulamayınca 3 tane pompalı teklif etmişti. Küçüktürk ise 10 bin TL karşılığında 1.000 TL'lik silah vermesi nedeniyle Kaynak'ı öldürdüğünü söyledi.