Kentsel dönüşüm danışmanlık eğitiminde dev işbirliği

Denizbank ve İstanbul Ticaret Üniversitesi, "Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Eğitim Programı" için iş birliğine gitti. İmzalanan anlaşma kapsamında bu alanda uzmanlaşmak isteyenlere yönelik eğitim programı hayata geçirilecek

Kentsel dönüşüm danışmanlık eğitiminde dev işbirliği

İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Denizbank, "Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Eğitim Programı" için işbirliği kararı aldı. Bu kapsamda, Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Sertifika programı oluşturulacak ve bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişilere yönelik eğitim programın hayata geçirilecek. 

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Eğitim Programı
Taraflar arasında yapılan anlaşma kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Odası desteğiyle "Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Sertifika Programı" hayata geçirilecek. Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, Kentsel Dönüşümün yanı sıra Köysel Dönüşüm faaliyetlerine de devam ettiklerini belirtti. Özark, Kentsel Dönüşüm süreçlerini yönetebilecek insan kaynağının önemine de dikkat çekerek:

" Kentsel Dönüşüm süreçlerini yönetebilecek bir insan kaynağının yetişmesine katkı sunmayı hedefliyoruz. İstanbul Ticaret Üniversitesi gibi ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri ve İstanbul Ticaret Odası destekleriyle eğitim programına imza atmaktan heyecan ve mutluluk duyuyoruz" dedi. 

İstanbul'un mirası geleceğe bırakılmalı
İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın da, tarihten gelen değerleriyle İstanbul mirasının gelecek nesillere aktarımının önemine dikkat çekti. Can güvenliğini esas alan yeni yapılanmanın herkese önemli görevler yüklediğini vurgulayan Kalsın:

"’Biz İstanbul Ticaret Odası olarak insanların, kıtaların ve denizlerin buluştuğu bu şehirde ticareti ve yaşam kalitesini etkileyecek her türlü meseleye sorumlulukla yaklaşıyoruz ve vefa borcu duyuyoruz" ifadelerini kullandı. 

Anlaşma kapsamında bir açıklama yapan İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Baz da, işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Çevre Bakanlığı'nın bu zamana dek ilan ettiği 120 milyon metrekarelik risk alanında çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi. Baz, eğitim programının, kendini geliştirmek istiyen profesyonelleri de kapsadığını dile getirdi.