‘Kentsel dönüşüm dokuya zarar vermemeli’

Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten Kentsel Dönüşüm alanında çalışan meslektaşlarını sert bir dille uyardı.

‘Kentsel dönüşüm dokuya zarar vermemeli’

9 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten Kentsel Dönüşüm alanında çalışan meslektaşlarını sert bir dille uyardı. Selahattin Keten, "İnşaat yaparken kendi isteklerinize göre değil, semt sakinlerinin istek ve önerilerini gözardı etmeden ve tecrübe ile çevre dokusuna, tarihe zarar vermeden şık ve röneve edilmiş binalar yapılmalı. Camdan Kuleler dikmek, İstanbul'u genişletmek; Kentsel Dönüşüm olmamalı"  dedi.

Selahattin Keten, 30 yılı aşkın süredir inşaat, ve kentsel dönüşüm tecrübesiyle üretim yaptıklarını söyleyerek, “Bu da bizi diğer firmalardan ayıran en büyük özelliklerden biridir. Keten İnşaat olarak altına imza attığımız  binalarımızda; kalite, güvence ve ömür boyu garanti vermenin dışında da yaptığımız binaların bölgenin yaşam alanlarına, mimarisine ve göz zevkine de zarar vermemesi gerektiğini ilke edindik” diye konuştu. Son zamanlarda çeşitli mecralarda yer aldığı gibi hiç bir çalışmanın içerisinde olmadıklarını vurgulayan Keten, “Bu sebepledir ki;  Keten İnşaat olarak haberlerde bahsi geçen şirket ile hiçbir alakamız bulunmamaktadır. Ne yapılan haberlerin, ne de sözkonusu şirketin, bizimle hiç bir alakası yoktur. Umarız, Kentsel Dönüşüm sürecince yapılan çalışmalarda diğer meslektaşlarımız da işleri konusunda aynı özen ve hassasiyeti gösterirler” açıklamasını yaptı.