Kentsel dönüşüm projelerinin yeni gözdesi mermer

Türkiye'nin büyük şehirleri başta olmak üzere hızlı bir ivme kazanan kentsel dönüşüm projeleri mermere olan talep ve ilgiyi artırdı

Kentsel dönüşüm projelerinin yeni gözdesi mermer

Türkiye'nin büyük şehirleri başta olmak üzere hızlı bir ivme kazanan kentsel dönüşüm projeleri mermere olan talep ve ilginin artmasına neden oldu. Özellikle İstanbul'da Bağdat Caddesi ve Nişantaşı gibi lüks semtlerinde mermere olan ilgi her geçen gün artıyor.

İstanbul mermere döndü
Türkiye genelinde lüks konut, otel ve rezidansların yanında villa ve müstakil mekanlarda da mermer kullanımında ciddi bir yükseliş yaşandığını belirten Temmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Maden İhracatçılar birliği Başkan Yardımcısı Rüstem Çetinkaya

"Marka konut projelerine imza atan büyük inşaat firmalarının da kentsel dönüşüm çalışmalarına başlaması ile kaliteli inşaat malzemelerinin kullanımı arttı. Buna bağlı olarak diğer ürünlerin yerine mermerin tercih edilmesi, sektörümüz için olumlu sinyaller veriyor" ifadelerini kullandı.

Güvenilir marka olmanın avantajları
Temmer mermer'in iç pazarda tercih edilme sebebinin de güvenilir bir marka olmasından kaynaklandığını belirten Çetinkaya, markaya yapılan yatırımların bu tip bir geri dönüşüm sağladığı üzerinde durdu. Açıklamasında mermer kullanımının avantajlarına da değinen Çetinkaya:

"Mermer tamamen hijyenik bir yapı elemanıdır. Renk çeşitliliği ve gelişen teknoloji sayesinde kişiye özel tasarımlara uygun hale gelir. Özellikle yerden ısıtma sistemlerine ısıyı korur ve sıcak iklimlerde de soğuğu tutarak ısı yalıtımına destek sunar. Yeşil ev projelerinde bu nedenle mermer seçilmektedir..." dedi. 

Firma Bilgisi: Temmer Mermer