Kentsel Dönüşüm ve Su Yalıtımı Zirvesi

Yeni yapılacak binaların daha sağlam ve güvenli olması için su yalıtımının önemi ve standartları Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nde belirlenecek

Kentsel Dönüşüm ve Su Yalıtımı Zirvesi

20 Eylül 2013 / emlakwebtv
Kentsel dönüşüm süreci içerisinde olduğumuz bugünlerde yeni yapılan binaların daha dayanıklı ve güvenli olabilmesi için gereken unsurlar Yalıtım Zirvesi’nde belirlenecek.

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), Isı Yalıtımı Zirvesi’nin ardından Yalıtım Zirvesi adı altında gelenekselleştirmeyi amaçladığı etkinlikler dizisinin ikincisini Kentsel Dönüşüm ve Su Yalıtımı Zirvesi olarak belirledi. 24 Ekim 2013 tarihinde Marriott Hotel Asya’da gerçekleşecek Kentsel Dönüşüm ve Su Yalıtımı Zirvesi, gündemde olan kentsel dönüşüme, su yalıtımı açısından bakacak.

Su yalıtımı ve deprem ilişkisi
Zirve, su yalıtımının bina güvenliği ve direnci için ne denli önemli olduğunu kamuoyuna anlatmak, su yalıtımının belirli standartlar çerçevesinde yapılmasının önemine dikkat çekmek, sektörün denetimi ve gözetimi hususunda yetkili devlet organlarını uyarmak, bina yapımında ilgili kişilerin su yalıtımı hakkında yeterli bilgiyi almalarını sağlamak amacıyla düzeniyor. Zirvede uzman pek çok isim su yalıtımının önemini tüm yönleriyle anlatacak. CNN Türk’ten Cem Seymen’in moderatör olarak katılacağı zirveye, İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Güvenç gibi çevre, deprem, yalıtım, mimarlık ve mühendislik alanlarında uzman daha birçok isim de yer alacak. Su Yalıtımı Deprem ve Ekonomi İlişkisi, Su Yalıtımında Mevzuatlar, Su Yalıtımında Başarıyı Etkileyen Faktörler, Osmanlıdan Günümüze Kentsel Dönüşüm ve Deprem, Yapılarda Çağdaş Yaklaşımlar ve Su Yalıtımı gibi konular Zirve programının ana başlıklarını oluşturuyor.

Hedef inşaat sektörü ve belediyeler
Filli Boya Yapı Kimyasalları, Kalekim ve Weber markalarının ana sponsorluğunu, Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği (BİTÜDER) üyelerinin de destekleyici kuruluş olarak katkı verdiği zirvenin hedef kitlesi ilgili kamu, il özel idare yetkilileri, belediyeler başta olmak üzere inşaat sektörü çalışanları olacak. Etkinlikte ayrıca, ilgili firmalar için sergi alanı da yer alacak.