Kentsel Dönüşümde KENTDER-TDUB İşbirliği

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği-KENTDER ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği-TDUB arasında kentsel dönüşüm işbirliği protokolü imzalandı

Kentsel Dönüşümde KENTDER-TDUB İşbirliği

Mevcut 6.5 milyon çürük yapı stokunun yenilenmesini öngören kentsel dönüşüm sürecinde daha kapsamlı çalışmalar yürütmek üzere Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik derneği ile Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği TDUB arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma KENTDER Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı ile TDUB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yener Yıldırım tarafından imzalandı.

İki kurumdan Kentsel Dönüşüm Protokolu
Anlaşma ile birlikte kentsel dönüşüm sürecinde değerleme alanında ortak çalışmalar yürütecek olan iki kurum, ortak toplantıların düzenlenmesi, çeşitli konularda organizasyonlar ve eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi gibi hususlarda işbirliğine gidecek. Anlaşma ile ilgili bir açıklama yapan KENTDER Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı tarafların, kentsel dönüşüm sürecinin eksiklerinin tespiti ve sürecin daha iyi işlemesi için gereken çalışmaları yapma, yasa önerilerini hazırlama gibi konularda ortak ekiplerle birlikte çalışmalar yürütme kararı aldıklarını söyledi. 

 

Kentsel Dönüşüm'de KENTDER-TDUB İşbirliği

 

KENTDER-TDUB Anlaşmasının çerçevesi

  • Anlaşma ile birlikte iki kuruluş değerleme sürecinin öneminden hareket edecek
  • Dönüşümdeki yasal sürecin hızlandırılması yanında yasal süreç ve uygulamaya ilişkin çözüm önerileri üzerinde çalışılacak.
  • Değerlemeyi etkileyen olumlu ve olumsuz faktörler tespit edilecek
  • Verilerin analizi gibi konularda ortak çalışmalar yürütülecek. 
  • Eğitim prgramları hazırlanacak. 
  • Çalışmaların sonuşları kamuoyu ile paylaşılacak.