Keten İnşaat'ın patronları hakkında tutuklama talebi

Geçtiğimiz günlerde Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş cinayeti ile ilgili olarak gözaltına alınan Keten İnşaat'ın patronları Selahattin keten ve Rıza Keten tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Keten İnşaat'ın patronları hakkında tutuklama talebi

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş cinayeti soruşturması kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan Keten İnşaat'ın sahipleri Selahattin Keten ve Rıza Keten, tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Hürriyet'te yer alan Damla Güler imzalı habere göre, Selahattin Keten ve Rıza Keten'in yanı sıra, bir şirket çalışanının sevki de gerçekleşti

Cemil Candaş cinayetinde önemli gelişmeler yaşanıyor

Geçtiğimiz günlerde bir firma çalışanı ile Organize Şube Ekipleri tarafından gözaltına alınan Keten İnşaat'ın paronları ve bir şirket çalışanı hakkında tutuklama istemiyle mahkemeye sevk işlemi tamamlandı. Selahattin Keten, Rıza Keten ve bir firma çalışan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerin sona ermesiyle birlikte İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. 

1 milyar dolarlık gayrimenkulün iskan iptali

Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte iken makamında uğradığı silahlı saldırı sonrasında yaşamını yitiren Cemil Candaş soruşturması krapsamında yürütülen hukuki süreçte, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen soruşturmalar Keten İNşaat sahiplerini ilgilendiren ifadelere tanıklık etmişti.Mahkeme başkanlığına yaptığı savunmada Cemil Candaş'ın 7 adet binanın iskanını iptal ettiği ve bunlardan da 4 tanesinin Keten İNşaat'a ait olduğu yönündeki açıklamalarda bulunan sanık Mithat Yılmaz, iskanları iptal edilen gayrimenkullerin tutarının 1 milyar dolar düzeyinde olduğunu dile getirmişti.

Burada 30 yıllık bir çete var

Bir diğer sanık Hacı Avcı da mahkemeye yaptığı savunmada Keten İnşaat yöneticilerinin ismini anarak, Candaş'ın çok sayıda kişiyle sorun yaşadığını, bunlardan birinin de Selahattin Keten olduğunu belirtmişti. Sanık Avcı: "Cemil Candaş'ın kendisi bana anlattı. Çok tehdit alıyordu. Buralarda bir çete var, 30 senedir iş başında. Bunu kırmam gerekiyor demişti" ifadelerini kullandı. 

18 Temmuz 2016'da öldürülmüştü

Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş, 18 Temmuz 2016 tarihinde makamında uğradığı silahlı saldırı sonrasında hayatını yitirmişti. Sürdürülen soruşturma kapsamında Candaş'ın aldığı kararlarla çok sayıda kişi ile anlaşmazlık yaşadığı anlaşılmışt.