Kiler GYO İstanbul Sapphire'deki paylarını satıyor

Kiler GYO, İstanbul Sapphire Binasında mülkiyetinde olan tüm kısımların toplu satışı konusunda Katar Merkezli Yatırım Bankası The First Investor ile bir yıl süreli münhasır görevlendirme sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

Kiler GYO İstanbul Sapphire'deki paylarını satıyor

Kiler GYO; İstanbul Sapphire Binasında yer alan paylarını satışa çıkarma kararı aldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na Kiler GYO tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket İstanbul Sapphire Binasında yer alan Sapphire Alışveriş Merkezi, Sapphire Seyir Terası ve Sapphire Residance'da kendi mülkiyetinde kalan tüm kısımların uluslararası piyasalar da dahi satışı konusunda uluslararası bir banka ile anlaşma sağlandığını belirtti. 31.12.2014 itibarıyla projedeki taşınmazların Kiler GYO A.Ş'ne düşen piyasa değeri (KDV hariç) 675.900.000 TL-291.994.000 dolar olarak açıklanmıştı. 

Kiler GYO İstanbul Sapphire Binası'ndaki paylarını satıyor
KAP'a yapılan açıklamada Kiler GYO'nun binanın tüm kısımları için toplu satışı hususunda Katar Merkez Bankası'nın düzenleyici olduğu ve bütün hisseleri Katarlı Barwa Banka ait olan yatırım bankası The First İnvestor ile bir yıl süreli münhasır görevlendirme sözleşmesi imzalandığı bilgisine yer verildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Şirketimiz tarafından; Istanbul Sapphire Binasında Sapphire Alışveriş Merkezi, Sapphire Seyir Terası ile Sapphire Residence'da mülkiyetimizde kalan tüm kısımların uluslararası piyasalar da dahil toplu satışı konusunda, Katar Merkez Bankası'nın düzenleyicisi olduğu ve tamamı hisseleri Katar'lı  Barwa Bank'a ait olan yatırım bankası  The First Investor (TFI)  ile bir yıl süreli münhasır görevlendirme sözleşmesi imzalanmıştır.  "

 

Kiler GYO İstanbul Sapphire'deki paylarını satıyor

 

İstanbul Sapphire binası
261 metrelik anten yüksekliği ile Shard London Bridge'nin ardından Rusya hariç Avrupa'nın en yüksek ikinci binası olma özelliğini taşıyan Sapphire'nin inşaatı 2001 ve 2011 yılları arasında tamamlanmıştı. Toplam 11 bin 602 metrekare arsa üzerine 165 bin 139 metrekarelik inşaat alanı ile inşa edilen İstanbul Sapphire Konut ve AVM projesi'nde Kiler GYO'nun payları tüm alanlarda yüzde 70 düzeyindeydi. 30.6.2015 tarihi itibarıyla 96 bağımsız bölüm satışının gerçekleştiği projenin ekspertiz değeri 652.559.391 TL olarak açıklanmıştı. Projeden yıllık ortalama getirisi ise 3.660.000 EURO 'luk kira getirisi elde edilmekteydi. 

Firma Bilgisi: Kiler Gyo
Proje Bilgisi: istanbul sapphire