Kiler GYO Sapphire payları satılıyor

Kiler GYO, İstanbul Sapphire binasındaki paylarını satışa çıkardı. Kiler GYO konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı

Kiler GYO Sapphire payları satılıyor

Kiler GYO, İstanbul Sapphire binasındaki paylarını satışa çıkardı. Kiler GYO konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı. 

Kiler GYO'nun Sapphire binasında yer alan tüm kısımların toplu satışı ile ilgili, Katar Merkezli Yatırım Bankası The First Investor ile bir yıl süreli münhasır görevlerdirme sözleşmesi imzalandığı açıklandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama şöyle;

"Şirketimiz tarafından; Istanbul Sapphire Binasında Sapphire Alışveriş Merkezi, Sapphire Seyir Terası ile Sapphire Residence'da mülkiyetimizde kalan tüm kısımların uluslararası piyasalar da dahil toplu satışı konusunda, Katar Merkez Bankası'nın düzenleyicisi olduğu ve tamamı hisseleri Katar'lı  Barwa Bank'a ait olan yatırım bankası  The First Investor (TFI)  ile bir yıl süreli münhasır görevlendirme sözleşmesi imzalanmıştır.  "

Açıklamaya göre, İstanbul Sapphire binasında yer alan Sapphire AVM, Sapphire Seyir Terası ve Sapphire Residence içerisinde kendi mülkiyetinde kalan tüm kısımların uluslararası piyasalar da dahi satışı konusunda uluslararası bir banka ile anlaşma sağlandığı belirtildi. 

 

Kiler GYO Sapphire payları satılıyor

Sapphire İstanbul nerede? 
Avrupa'nın (Rusya hariç) en yüksek ikinci binası olma özelliği taşıyan Sapphire İstanbul'un inşaatı 2011 yılında tamamlanmıştı. 11 bin 602 metrekare arsa üzerinde kurulan Sapphire İstanbul içerisinde konut ve avm bulunuyor. Sapphire İstanbul'da Kiler GYO'nun yapları ise tüm alanlarda yüzde 70 civarındaydı. 261 metre yüksekliğinde olan Sapphire İstanbul'un inşaatına 2006 yılınd başlanmıştı. Sapphire İstanbul'da 10 katı zemin altında olmak üzere toplam 66 kat bulunuyor. Sapphire İstanbul, Levent ile Maslak arasındaki Büyükdere Caddesi'nde yer alıyor. Dışarıdan bakıldığında yukarı doğru incelen bina dördüncü kattan itibaren aşağı doğru genişliyor.