Kılıçdaroğlu 3. Köprü için hangi ismi önerdi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Yavuz Sultan Selim" Köprüsü için yeni bir isim önerisi sundu.

Kılıçdaroğlu 3. Köprü için hangi ismi önerdi?

Cumhuriyet Halk Partisi-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 3. Köprü'ye,  hükümdarlığı döneminde yürüttüğü mezhepçi politikalarla tarihe geçen Osmanlı Sultanı Yavuz Sultan Selim yerine Atatürk Köprüsü isminin verilmesini önerdi. Öneri, Çankaya Köşkü'nde yapılan ve Başbakan Binali Yıldırım ile Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli'nin de hazır bulunduğu üçlü zirvede dile getirildi.

Pir Sultan Abdal'dan sonra bir öneri daha
Geçtiğimiz hafta içerisinde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Pir Sultan Abdal önerisinin ardından CHP Başkanı Kılıçdaroğlu da, 3. Köprü için yeni bir öneri sundu. Habertürk'ten Ömer Topsakal imzalı habere göre, Boğaziçi Köprüsü'nün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ismini almasını olumlu bulan Kemal Kılıçdaroğlu, 3. Köprü'ye verilecek isim konusunda ise yeni bir öneride bulundu. Kılıçdaroğlu: "3. Boğaz Köprüsü'nün ismi Atatürk Köprüsü olsun!" dedi.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapılan görüşmelerde de Başbakan Binali Yıldırım'ın Alivelere yönelik mesajlarını değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de, 3. Köprü'nün isminin Pir Sultan Abdal Köprüsü olması önerisini sunmuştu.