Kim korkar yüksek faizden Houses&Suites’de faizler sıfırlandı

İçinde Viaport AVM’yi de barındıran The World of Viaport projesinin son halkası Houses&Suites’de bahçeli evler 48 aya 0 faiz imkanıyla satışa çıktı. Şirket peşin alımlarda ise yüzde 8 indirim uyguluyor

Kim korkar yüksek faizden Houses&Suites’de faizler sıfırlandı

18 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

The World of Viaport projesinin son halkası olan yeni etap daireler satışa sunuldu. Gerek lokasyonu, gerek mimarisi ile fark yaratan ve sosyal donatılarıyla birlikte doğayla iç içe bir yaşam sunan 617 daireden oluşan Houses&Suites’de, 48 ay vade farksız ödeme kolaylığı sunuluyor. Bahçeli düz ve dubleks dairelerde yeşilin her tonunun behçeden şehir merkezine taşındığı projede, villa konforunda yaşam sunan daireler yaz döneminde hemen taşınmak ve yeni hayatına başlamak isteyenler için hemen tapu teslim şeklinde satışa sunuldu.  Viaport Venezia Satış Pazarlama Direktörü Cenk Hayırlıoğlu, Viaport AVM’nin yanı başında konumlanan projede yaşayacak daire sakinlerinin sosyal hayatın hızından uzaklaşmadan, bahçe kullanımlı dairelerde çocuklarıyla beraber yemyeşil bir yaşama merhaba diyeceklerini söyledi. Houses&Suites’de ayrıca kapalı ve açık sosyal alanlar, kapalı-açık yüzme havuzu, fitness center, SPA alanı, restoran, çocuk parkı basketbol ve tenis sahalarıyla sağlıklı yaşam da daire sakinlerinin kapısının önüne konumlandırıldığını anlatan Hayırlıoğlu, “Projede 1+1 daireler 238 bin 500 TL’den 2+1 daireler 315 bin TL’den, 3+1 daireler 671 bin TL’den, 2+1 dubleks daireler 504 bin TL’den ve 3+1 dubleks daireler 564 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu” diye konuştu.

“Faizleri sıfırladık”

Gayrimenkul sektöründe konut faizlerinin yüzde 1’in üzerinde seyrettiği dönemde faizi sıfırladıklarını söyleyen Viaport Venezia Satış Pazarlama Direktörü Cenk Hayırlıoğlu, “Houses&Suites’de sona sakladıkları bahçeli evlerin yer aldığı etabı satışa sunuyoruz. Doğayla iç içe tasarladığımız dairelerimiz için bir fırsat kampanyası düzenledik. Yüzde 50 peşinatla 48 ay vade ile 0 faiz uygulayarak, kampanyamıza başlıyoruz” dedi. Projede yaşamın başladığını vurgulayan Hayırlıoğlu, “Daire sahiplerimiz yeni evlerine taşınmaya başladı. Projemizin ışıkları yanmaya başladı. Toplam 617 dairelik projemizde yüzde 85 satış oranına ulaştık. Son etapta 40 ünite yer alıyor” dedi.

“Yüzde 50 prim yaptı”

Cenk Hayırlıoğlu, projeyi 2011 Eylül’de metrekare fiyatı 2 bin 800 liradan satışa sunduklarını hatırlatarak, “Projemizde yüzde 50 prim vaadinde bulunmuştuk. Bugün projemizde metrekare fiyatı ortalama 3 bin 900 TL. Bu vaadimizi yerine getirmiş olduğumuzu görmüyoruz” dedi.

“Kurtköy’ün çehresini değiştirdik”

Via Properties olarak hayata geçirdikleri projelerle, tercih ettikleri bölgelerin çehresini değiştirdiklerini aktaran Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “The World of Viaport projemiz Kurtköy’e, Vialand ve Viaport Venezia projelerimiz Eyüp ile Gaziosmanpaşa bölgelerine değer kattı. Kimi projeler vardır bölgesine değer katar, kimileri vardır, bölgenin rüzgarıyla değerlenir. The World of Viaport, projemiz Kurtköy ve çevresine değer üzerine değer kattı” diye konuştu. 

Viaport AVM’ye rekor ziyaretçi

The World of Viaport’un yerli ve yabancı en fazla turist çeken proje olduğuna dikkat çeken Çoşkun Bayraktar, “Hafta sonu projemiz 400 bin ziyaretçiyi ağırlıyor. Kurtköy; Yeniköy, Florya olma yolunda ilerliyor. 5 yılda bölgede değerler 7-8 kat arttı. Bırakın Türkiye’yi dünyada bunun başla bir örneği yok. Bu başarıda en büyük pay sahibi Viaport oldu” diye konuştu.

Milyarlık projelere devam

Çoşkun Bayraktar, bugüne kadar şehrin dönüşümünü tetikleyen milyarlık projelere imza attıklarını, şu an odaklandıkları projenin ise dünyada ilkler arasında yer alacak, Tuzla’da deniz üzerinde inşa edecekleri Viaport Marin projesi olduğunu kaydetti. Bayraktar, “Kurtköy’deki The World of Viaport projenin 1 milyar 200 milyon liralık bir yatırım olduğunu hatırlatarak, “Vialand projemiz ise 1 milyar 500 milyon liralık bir yatırım. Yapımı devam eden Viaport Venezia projemiz 1 milyar 300 milyon, Viaport Marin projemiz ise 1 milyar 100 milyon liralık yatırımla hayat bulacak” dedi.