Kınalı-Odayeri bağlantı yolu 2018 yılında tamamlanacak

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun yapımı süren Kınalı-Odayeri bağlantı yolu 2018 yılında tamamlanacak

Kınalı-Odayeri bağlantı yolu 2018 yılında tamamlanacak

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun yapımı süren Kınalı-Odayeri bağlantı yolu 2018 yılında tamamlanacak. 88 kilometrelik Kınalı-Odayeri otoyolunun tamamlanmamasından dolayı bu güzergahı kullanan araçlar yoğun trafiği artırıyor. 

Gişelerdeki yığılma arttı

Yavuz Sultan Selim köprüsü açılmadan önce belirli saatlerde geçişlerine izin verilen ağır tonajlı araçlar, artık günün her saatinde Mahmutbey gişelerinden geçiş yapabiliyor. Kınalı-Odayeri otoyolu tamamlanmadan hizmete açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, ağır tonajlı araçların da baskısıyla Mahmutbey gişelerindeki yığılmayı daha da artıdı. 

Yol tek şeritten oluşuyor

Oluşan yoğunlukla birlikte, Anadolu istikametine gitmek isteyen bir araç, Mahmutbey gişelerini geçtikten sonra ilçe kavşağına kadar neredeyse kilit hale gelmiş trafiği aşmak zorunda kalıyor. Mahmutbey kavşağından yeni otobana bağlanan yol ise tek şeritten oluşuyor.

Kınalı-Odayeri bağlantı yolu 2018 yılında tamamlanacak

2018 yılında açılacak

26 Ağustos 2016'da açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun ardından gözler bağlantı yollarına çevrildi. Henüz açılmayan bazı bağlantı yolları nedeniyle trafikte aksaklıklar yaşanıyor. Bu yollarda çalışmalar ise hızla devam ediyor. Bağlantı yollarının en önemlisi olan Kınalı-Odayeri bölümünün ise 2018 yılı sonunda açılması planlanıyor.