Kiptaş İstanbul'da 7 yeni proje yapacak

Kiptaş 2016 yılında İstanbul dar gelirli ve memurlar için yapacağı 7 yeni proje için hazırlanıyor

Kiptaş İstanbul'da 7 yeni proje yapacak

Kiptaş 2016 yılında İstanbul dar gelirli ve memurlar için yapacağı 7 yeni proje için hazırlanıyor. Kiptaş 2016  İstanbul'da, 2 bin sosyal konut Hadımköy'de, 2 bin sosyal konut Silivri'de, 2 bin 500 sosyal konut Büyükçekmece'de, bin 800 konut (bin 300 adet memurlara özel) Bahçeşehir'de, 80 bin konut Esenler'de, Pendik ve Başakşehir'in İkitelli'ye yakın bölgesinin kentsel dönüşümü kapsamında konut yapacak. 

Bugüne kadar 72 bin konut hayata geçiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraki Kiptaş, 22'nci yılına yeni projeler ile adım atıyor. İstanbul genelinde imara uygun Hazine'ye ve şahıslara ait arsalar üzerinde projeler geliştiren Kiptaş, 2016 yılını dar gelirli ve memurlar için konut edinme yılı yapacak. 

5 yıl oturma şartı aranacak

Kiptaş konutları için başvurular ilgili projenin satış duyurusunda belirtilen satış noktalarına yapılacak. Kendi adına başvuran kişilerin başvuruda kimlik ile, vekil olarak başvuruyor ise noterden alınacak olan özel vekaletname ile başvurması gerekiyor. Kiptaş İstanbul projelerine başvuruda bulunabilmek için, 5 yıl oturma ve konutu satmama şartı aranıyor. Aynı zamanda başvuru yapacak olan vatandaşların İstanbul'da ikamet ediyor olması gerekiyor. Başvuruda bulacakların üzerinde kayıtlı bir gayrimenkul olmaması şartı da aranıyor. 

Kiptaş konut başvurusunda bulunan vatandaşlara farklı ödeme seçenekleri sunuyor. Konut satın almak isteyenler  anlaşmalı bankalardan konut kredisi kullanabiliyor. Aynı zamanda şirketin belirleyeceği süreler içerisinde şirkete borçlanabilir ya da konut bedelini peşin olarak ödeyebiliyor. Banka kredisi kullanacak olanların ise en az yüzde 25 peşinat yatırmaları gerekiyor. 

Firma Bilgisi: Kiptaş