Kiralık villa sektörü büyüyor

API GROUP ve Apaydın Turizm Villaburada.com ile turizm sektörüne hızlı bir giriş yaptı

Kiralık villa sektörü büyüyor

Türkiye’de Villa kiralama alanında faaliyet gösteren API GROUP’un yeni markası VillaBurada.com, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yeni villaları ve villa projelerini bünyesine katarken yurtdışından sonra yurtiçi pazardaki ağırlığını da hızla arttırıyor. 

Otel odası yerine ev rahatlığı
Küçük bir otel odası yerine evi tercih edenler için düşünülen Villaburada.com’da hem lüks hem de ekonomik seçenekler bir arada sunuluyor. Villalarda kiralama fiyatları  ise bölge, kalite, büyüklük ve içinde bulunan eşyalar gibi içerdiği özelliklere göre değişiyor. 

Daha önce Türkiye’de ağırlıklı olarak yabancıların kullandığı villa kiralama sistemini  artık Türklerinde  yoğun şekilde  kullanmaya başladığını belirten VillaBurada.com markasının bağlı olduğu Apaydın Turizm Genel Müdürü Caner Apaydın, villa kiralama pazarında önemli bir büyüme ve  önemli gelişmeler yaşandığını söylüyor. Apaydın: 'VillaBurada.com’un bünyesinde ki her villanın kendine ait özel yüzme havuzu ve en az 6 yatağı bulunuyor. En az 6, en fazla 12 kişiyi ağırlayacak kapasitede olan bu villalarda, yüksek sezonda 5 yıldızlı bir otelde bir kişinin yapacağı tatil fiyatına, neredeyse bütün aile tatil yapabiliyor.' dedi.

Kiralık villa pazarı
Villa kiralama alışkanlığının yurtiçinde artık çok geliştiğini belirten Apaydın, zevk sahibi ve artık otel ortamında tatil yapmaktan hoşlanmayan müşterilerin Fethiye, Bodrum, Göcek,  Dalyan, Kaş ve Kalkan gibi bölgelerde, genelde denize yakın veya doğa içerisindeki havuzlu  evleri  seçtiğini belirtti. Gözden uzak tatil yapmak isteyen birçok sanatçı, politikacı ve işadamının da müşterileri arasında yer aldığını söyleyen Apaydın, Türk ve yabancı müşterilerine özel paketler içerisinde VIP hizmet sunduklarının altını çizdi.