Kırıkkale Bahşılı Toki Emekli Konutları kura çekilişi

Emekli grubu konut projelerinden olan Kırıkkale Bahşılı Toki Emekli Konutları kura çekilişi 1 Şubat 2016 Pazartesi günü yapılacak

Kırıkkale Bahşılı Toki Emekli Konutları kura çekilişi

Toki'nin emekliler için özel olarak hayata geçirdiği projelerinden olan Kırıkkale Bahşılı Toki Emekli Konutları kura çekilişi 1 Şubat 2016 Pazartesi günü saat 10:00'da Bahşılı Belediye Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilecek. 

4. etapta gerçekleştirilen projede emekliler için 32 adet konut kontenjanı ayrıldı. 23 Aralık 2015 - 27 Ocak 2016 tarihleri arasında başvularını yapan emekli vatandaşlar kura çekilişine katılma hakkı kazandı. Kırıkkale Bahşılı Toki Konutları kura çekilişi sonuçlarını 1 Şubat 2016 Pazartesi günü emlakwebtv.com adresinden takip edebilirsiniz. 

2+1 tipinde 75 metrekare 32 adet konutun sahiplerinin bulacağı Toki Kırıkkale Bahşılı Emekli Konutları fiyatları 66 bin 450 TL ila 93 bin 586 TL arasında değişiyor. Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat ile 180 ay vade, yüzde 20 peşinat ile ise 240 vade ile taksitlendirilecek. Peşinat bedeli ise sözleşme imzalama aşamasında alınacak. 

Kırıkkale Bahşılı Toki Emekli Konutları kura çekilişi sonucunda hak sahibi olamayanlar ise başvuru bedellerini 3 Şubat 2016 tarihinden itibaren Zirat Bankası Bahşılı Şubesi'nden geri alabilecekler. Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar ise borçları bitene kadar konutlarını devredemeyecekler. 

Kura sonucunda hak sahibi olan vatandaşlardan sözleşme aşamasında; 

* Nüfus Müdürlüğü'nden onaylı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan il sınırları içinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ettiğini kanıtlayan belge.

* Tapu Sicil Müdürlüğü'nden başvuru sahibinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı bağımsız bir bölümün ya da müstakil bir konutun bulunmadığına dair belge.

* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri. (Başvuru sahibi emekliyse, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan maaş dökümü ya da emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi)