Kişiye özel bina dönemi

Vefa Holding kişiye özel binalar geliştirmek için çalışmalarını hızlandırdı

Kişiye özel bina dönemi

Türkiye'nin yapı malzemeleri, gayrimenkul ve enerji alanlarında faaliyet gösteren önemli markalarından biri olan Vefa Holding, kişiye özel binalar geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Vefa Holding'in merkezi değeri olarak AR-GE faaliyetlerinin tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Vefa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner:

"Yeni geliştirdiğimiz ürünler son yıllarda toplam cirolarımızın neredeyse yüzde 50’sini oluşturuyor. Ürettiğimiz katma değerli çözümler hem sektörün standardını ve müşterilerimizin konforunu yükseltiyor hem de büyümemizin, rekabet üstünlüğümüzün lokomotifi oluyor" dedi. 

Kişi profiline uygun bina tasarımları
Sektör açısından ses getirecek ürünlerle ilgili çalışmalara devam ettiklerini ve gelecekte nano teknolojiler ile desteklenen yapı sistemlerinin hayata geçirileceğini söyleyen Güner, kişilere özel binalar için de faaliyetlerin tüm hızıyla sürdüğünü belirtti. Güner, "yaşlı" ya da "hasta" kişilere uygun ve onların ihtiyaçlarını gözetir şekilde evlerin farklı dizaynının yapılacağını belirterek:

Kişiye özel bina dönemi

"Bu sayede akıllı evler ve akıllı yaşam alanları üretilecek ve sonrasında akıllı şehirler planlanabilir olacak”  dedi.

İnşaat ve bina teknolojisi hızla gelişiyor
Tüm dünyada bina ve inşaat teknolojilerinin büyük bir hızla gelişim kaydettiğini ve benzer özellikler gösteren binaların yeni tekniklerle önemli bir değişim içine girdiğini söyleyen Güner:

"Akıllı malzemelerin önümüzdeki dönemlerde daha çok yaygınlaşacağı tahmin ediliyor. Bugün geliştirilmeye ve üretilmeye başlanan akıllı malzemelerin önümüzdeki süreçte üretken bir şehrin bütünleştirici bir parçası haline geleceği ön görülüyor." şeklinde konuştu.