Kışlaların yeri imara açılmayacak

“Şehir içindeki kışlaların taşınmasına ilişkin bir adım atılmadı, ihtiyaç duyulan kentlerde planlama yapılacak, ancak askeri alanlar imara açılmayacak”

Kışlaların yeri imara açılmayacak

14 Ağustos 2013 / emlakwebtv
Zaman gazetesinin dün ve bugün gündeme getirdiği haberlere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep'e geldi. Gaziantep Havalimanı'nda Vali Vekili Mevlüt Kurban, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Sarı ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu tarafından karşılanan Bakan Bayraktar, Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Yeşilvadi Projesi'ni inceledi. Bakan Bayraktar, daha sonra üstü açık otobüse binerek aynı bölgede yapımı süren diğer konut projelerini inceledi, örnek daireyi gezdi.

Bayraktar: " bu haberlerin bir kaynağı yok”
Bakan Bayraktar, büyük kentlerdeki askeri bölgelerin şehir dışına taşınacağı yönünde medyada haberler çıktığını ancak bu yönde herhangi bir adım atılmadığını ifade etti. Bayraktar, "Biz de duyduk bu haberi. Ama bir kaynağı yok bu haberin. Askerler, kendi alanlarını rehabilite etmek, modernize etmek, daha güzel kullanışlı hale getirmek istiyorlar. Orada bunların bazıları, şehir merkezleri sıkışanlarının bazılarını park yaparak şehir dışına çıkma noktasında böyle zaman zaman görüşülüyor. Ama henüz böyle bir adım yok. İmara açılacağı şeklinde söylentiler duyuluyor, buraların imara açılacağı şeklindeki laflara inanmayın" diye konuştu.