Kızılay Çayyolu metro güzergahı ve konut projeleri

Kızılay Çayyolu metrosu 10 Mart'ta açılacak olup, bölgeye yakın markalı konut projeleri arasında Mahal Ankara, Altın Oran, Sefa Park Evleri yer alıyor

Kızılay Çayyolu metro güzergahı ve konut projeleri

6 Mart 2014 / Emlakwebtv
Çankaya; Ankara’ya bağlı bir ilçe olup, Ankara’nın iç kesimlerindedir. Türkiye’nin en kalabalık ilçelerinden biri olan Çankaya’da üniversitelerde yer almaktadır. Çankaya’da bulunan üniversiteler şunlardır: Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Ufuk Üniversitesi, Altın Koza Üniversitesi, Kara Harp Okulu.

Çankaya’da inşaat sektörü oldukça gelişmiştir. Tarihi ve modern yapılar arasında en önemlileri Kızılay Meydan’da bulunan Emniyet Anıtı’dır. Çankaya konut sektörü 1980’li yıllardan itibaren gelişmeye başlamıştır. Böylece Ankara’nın önemli simgelerinden olan Atakule, Kocatepe Camisi ve Hitit Güneş Kursu Anıtı hayata geçirilmiştir.1989 yılında açılan Atakule İş Merkezi ise Türkiye’de yer alan 2’nci alışveriş merkezi olma özelliği ile birlikte Çankaya’da bulunmaktadır. 1967 yılında yapımına başlayan ve 1987 yılında hizmete açılan Kocatepe Camii’de Çankaya inşaat sektöründe gelişen yapılar arasındadır.
Çankaya ulaşım akslarının da düzeltilmesi ve Çayyolu-Kızılay metrosunun hayata geçirilmesi ile birlikte Ankara Çankaya konut projeleri de hızla gelişmeye başlamıştır. Daha çok markalı konut projelerinin üretildiği Çankaya’da konut fiyatları da artmaya başlamıştır. Çayyolu-Kızılay metro hattının yapımı Çankaya konut projelerinin gelişimine katkı sağlamıştır.

Emlakwebtv ekibi olarak Çayyolu-Kızılay Metro Hattı’na yakın ve Çankaya sınırları içerisinde yer alan Çankaya konut projelerini Ankara konut yatırımcıları için haberimiz detayında yer verdik.

İşte Çankaya konut projeleri!
1.Mahal Ankara
Türkerler İnşaat tarafından hayata geçirilen Mahal Ankara Evleri, 363 daire, 78 city suits, 42 mağaza ve 129 odalı otelden oluşuyor. 40 bin 628 metrekare arsa alanına sahip olan Mahal Ankara projesi teslim tarihi olarak 2015 yılı veriliyor. Mahal Ankara Evleri fiyatları metrekare birim üzerinden hesaplanıyor. Mahal Ankara projesinin özellikleri arasında ise üzme havuzu, sauna, fitness merkezi, buhar odası, yürüyüş yolları, spor alanları, dinlenme alanları, 2 bin 739 araçlık kapalı otopark yer alıyor.

2.Altın Oran Evleri
Sinpaş Altın Oran projesi, 1 milyon 850 bin metrekare alan üzerinde konumlandırılıyor. 1+1, 2+1, 2,5+1, 3+1, 3,5+1, 4,5+1, 4+2, 5,5+1, 6,5+1 ve dubleks dairelerden oluşan Ankara Altınoran projesi fiyatları 223 bin TL’den başlıyor. Altın Oran Evleri ödeme planı kapsamında firma bünyesinde yüzde 10 peşinat sonrasında 24 ay sıfır faiz uygulanıyor. Altın Oran projesi özellikleri arasında spor alanları, yüzme havuzu, fitness merkezi, yürüyüş yolları, cafe, restoran, sauna gibi sosyal donatılar yer alıyor.

3.West Gate
Doğukan Yapı tarafından Çankaya’da hayata geçirilen West Gate projesi, 33 katlı 3 blok halinde inşa ediliyor. West Gate Evleri 195 adet konuttan meydana geliyor. West Gate Residence bünyesinde ise stüdyo 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri bulunuyor. West Gate fiyatları 165 bin TL’den başlamakta olup, West Gate ödeme planı kapsamında banka kredisi imkanı sağlanıyor.

4.Pylon Residence
Yontaş İnşaat projesi olan Pylon Residence Ankara Evleri 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 dairelerden meydana geliyor. Toplamda 83 konutun yer aldığı Pylon Residence projesi satılık daire büyüklükleri 129 metrekare ile 518 metrekare arasında değişiyor. Pylon Residence ödeme planı kapsamında hem banka kredisi hem de firma bünyesinde taksitlendirme imkanı sağlanıyor. Pylon Residence projesi teslim tarihi olarak da 2015 yılı veriliyor.

5.The First Çankaya
2 blok şeklinde tasarlanan The First Çankaya Evleri, Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından inşa ediliyor. The First Çankaya projesinde toplam 479 adet konut yer alıyor. 26 bin 905 metrekare inşaat alanı üzerinde hayata geçirilen The First Çankaya satılık daire alanları ise 48 metrekare ile 210 metrekare arasında değişiyor. The First Çankaya Evleri teslim tarihi olarak 2016 yılı veriliyor.

6.Sefa Park Konutları
Ankara Çankaya projesi olan Sefa Park Konutları, Ege Flora Konutları yanında yer alıyor. 8 ve 9 katlı 2 bloktan oluşan Sefa Park Konutları satılık daireleri ise 2+1, 3 + 1, 4+1 ve dubleks şeklinde tasarlanıyor. Seda Park Konutları özellikleri arasında da 24 saat güvenlikli, yere kadar cam, yerden ısıtma, yangın ihbar sistemi, ses ve ısı izolasyonu yer alıyor. Tavan yüksekliği 2.80, kapı boyları ise 2.50 metre şeklinde inşa edilen Sefa Park Evleri teslim tarihi olarak 6 ay sonrası veriliyor.