Kızılay-Dikimen ve Etlik-Sıhhiye teleferik hatları yolda!

Ankara’ya iki teleferik hattı geliyor. Teleferikler, Kızılay-Dikimen ile Etlik-Sıhhiye arasına yapılacak.

Kızılay-Dikimen ve Etlik-Sıhhiye teleferik hatları yolda!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara’ya iki yeni teleferik hattı yapılacak. Hatlar, Kızılay-Dikmen ve Etlik-Sıhhiye arasında inşa edilecek.

Konu ile ilgili açıklama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten geldi. 2 yeni teleferik müjdesi veren Melih Gökçek, Kızılay-Dikimen ve Etlik-Sıhhıye arasında teleferik hatlarının yapılacağını söyledi.

Kızılay Dikimen teleferik hattı güzergahı

Yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilecek Kızılay-Dikimen teleferik hattı, Dikmen Vadisi’nden geçecek. Hat aynı zamanda Dikmen’in içinden de girecek.

Kızılay-Dikimen ve Etlik-Sıhhiye teleferik hatları yolda!

 

Etlik-Sıhhiye teleferik güzergahı

Ankara’ya yapılacak 2. Teleferik hattı ise Etlik-Sıhhiye olacak. Bölgede Aşağı Eğlence’deki inşaatı devam eden şehir hastanesinden başlayacak hat, Sıhhiye’de son bulacak. Bu hatta yine Yap-İşlet-Devret modeliyle inşa edilecek.

Keçiören metro çalışmalarının da devam ettiğinin altını çizen Gökçek, Keçiören trafiğini rahatlatacak Viyadükler üzerinden Samsun Yolu’na bağlanacak yeni bir proje hazırladıklarını belirtti. Sanatoryum Caddesi’ne doğru projenin hazırlandığını belirten Gökçek, inşallah bunun da ihalesini yapacaklarını belirtti.