Klasik konut anlayışı yıkılacak

DKY İnşaat, bilinen konut anlayışına farklı bir perspektif getirmeyi planladığı DKY On konseptinin ilk halkası olan DKY On projesini yatırımcıya tanıttı. Evler 309 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkarıldı

Klasik konut anlayışı yıkılacak

DKY İnşaat, yeni bir girişime imza atarak, klasik konut anlayışını değiştirmeyi hedefliyor. Şirket, "Yeni Nesil Şehirli Yaşam Konsepti" olarak tanımladığı DKY On'un ilk halkası olan DKY On projesini satışa çıkardı. Yeni konseptle Türk inşaat sektörüne birçok ilkin kazandırılması planlar arasında.

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, konseptin, Kağıthane’deki DKY On ile hayata geçirileceğini belirterek, "Projemiz sektörde ilkleri barındıran bir konsept. Dünyadaki trendleri takip ederek, yepyeni bir konsept oluşturdu. Çok farklı paydaşları bir araya getirdik. Bu sektör için bir devrim olacak" dedi. DKY On konseptinde 5 yılda 10 proje daha hayata geçireceklerini aktaran Ali Dumankaya, projelerin toplam büyüklüğünün ise yaklaşık 2 milyar lira olacağını söyledi. DKY On konseptinde yapılacak sıradaki projenin adresi ise Çeliktepe olacak.  

200 milyonluk yatırım

Yeni Nesil Şehirli Yaşam Konsepti’nin ilk halkası olan DKY On, 205 konut, 4750 metrekarelik ofis ve 1450 metrekarelik ticari alandan oluşacak. 1+1.5 ve 2+1.5 daire tiplerinin yer alacağı projede konut büyüklükleri ise 57 ila 86 metrekare olacak. Projenin dikkat çekici özelliklerinden biri de, 1200 metrekarelik Work On adı verilen ortak çalışma alanlarına sahip olması. DKY On’da ayrıca, kütüphane, amfitiyatro, sağlıklı yaşam kulübü, kişisel çalışma, eğlence, müzik, sinema alanları gibi sosyal kullanım alanları bulunacak.

Fiyatlar 309 bin liradan başlıyor

Lansmana özel fiyatlarla satışa çıkarılan DKY On’da evler 309 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak. Projeden ev almak isteyenlere ayrıca 10 bin TL peşin, yüzde 15 peşin indirimi, 60 ay 0 vade farkı gibi ödeme seçenekleri sunulacak.

Yeni Nesil Şehirli Yaşam Konsepti nedir?

“Dünyanın ilk dijital topluluk portalı” ile projede yaşayanlar, ilgi alanlarına göre etkinlikler düzenleyip, sosyal kulüpler oluşturup, sürekli etkileşim halinde olabilecekler. Araç, eşya, yetenek paylaşımı, ortak fonlama gibi birçok paylaşım ekonomisi uygulaması da tek bir uygulama aracılığı ile sunulacak. Yatırımcılar ve ev sahibi olmak isteyenler ise ‘Türkiye’nin ilk Yaşam Deneyim Merkezi’nde, satın almak istedikleri dairelerin bütün özelliklerini görebilecek, iç tasarımını ve manzarasını seçebilecekler. Yaşam Merkezi, Büyükdere Caddesi'nde 195 Plaza'da açılacak.