Klasik Otomobil Rallisi 42 Maslak’tan start aldı

Varta Pillerinin ana sponsorluğunda gerçekleşen ‘VARTA Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi’ BAY İnşaat - 42 Maslak şantiyesinden başladı

Klasik Otomobil Rallisi 42 Maslak’tan start aldı

6 Ekim 2012 / emlakwebtv
Türkiye’nin ilk Klasik Otomobil Derneği olan ve bu otomobilleri gelecek nesillere miras bırakacak Klasik Otomobil Kulübü Derneği üyeleri, tarihi otomobillerle, tarihe tanıklık yapmış iki başkenti aynı gün içinde selamlayacak.
6 Ekim’de Varta Pilleri’nin ana sponsorluğunda gerçekleşen Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi'nin, START ev sahipliğini İstanbul’un Avrupa Yakasına imzasını atacak olan Bay İnşaat - 42 Maslak Satış Ofisi yaptı.
Kendilerine özgü bir ralli disiplini olan Klasik Otomobiller 42 Maslak şantiyesinden start alarak Saray, Kıyıköy, Kırklareli güzergâhını izleyerek Edirne’ye ulaşacak. Aynı gün Dünya Kültür Mirası olan Muhteşem Selimiye Camiini ziyaret edecek olan klasikler 7 Ekim Sabahı Babaeski, Lüleburgaz, Çatalca güzergâhını izleyerek özgün tasarımlarla geleneksel teknikleri ustalıkla birleştirerek, el işçiliği ile mücevher, doğal boya tekstil, sanatsal obje, halı, deri ve ev tekstil ürünleri üreten Armaggan’ın Nuruosmaniye mağazasında Varta Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi Finis’hini gerçekleştirecekler. Armaggan Dizayn ekibinin özel olarak bu ralli için tasarladığı ödüller ise Nar Restoran’da gerçekleşecek ödül töreninde sahiplerini bulacak.
Sürate dayalı bir yarış olmayan Klasik Otomobil Rallisi’nde ortalama 50 km hızla yarışılıyor. En az hata yapan pilotun hakemler tarafından belirlendiği yarışta, kontrol noktasından doğru zamanlarda geçilmesi ve sabit bir hızda yol alınması büyük önem taşıyor. Bu nedenle pilotun yetenekleri yarışta galip gelebilmek için büyük önem taşıyor.


Proje Bilgisi: 42 Maslak