KOBİ’lerin yeni iş adresi Viaport Venezia

Viaport Venezia projesinin ofis etabı orta ölçekli yatırımcıların markajı altına girdi. Modüler olarak tasarlanan ve birleştirilebilen ofisler, sektörlerinin öncü firmalarının merkezlerini projeye taşıması için harekete geçirdi

KOBİ’lerin yeni iş adresi Viaport Venezia

31 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

Via Properties & Gürsoy Yatırım Ortaklığı tarafından İstanbul Gaziosmanpaşa’da hayata geçirilen Venedik konseptli karma proje Viaport Venezia’nın 221 adet ofisten oluşan etabının yüzde 40’lık bölümü 1 buçuk aylık bir sürede satıldı. 329 bin TL’den başlayan ve 1 milyon 300 bin TL’ye kadar çıkan fiyatlarla satışa sunulan ofisler, modüler olarak tasarlandı. Ofislere orta ölçekli firmaların ağırlıklı olarak ilgi gösterdiğini belirten Viaport Venezia Satış & Pazarlama Direktörü Cenk Hayırlıoğlu, “Yerli bir firmamız ofisleri birleştirerek 5 milyon TL’lik alım yaptı. Projenin son etabı Venedik Ofisleri’nde özellikle değişik sektörlerden firmaların şirket merkezlerini taşıma taleplerini gördük. Orta ölçekli fakat kendi dalında öncü firmalar tercihini Venezia projesinden yana kullandılar. Sağlık, medya, tekstil, inşaat, turizm, enerji sektörüne kadar tüm sektör karması projemizde buluşacak” diye konuştu. Projenin lokasyonuyla avantaj sağladığının da altını çizen Hayırlıoğlu, “Biz İstanbul’a yeni bir meydan kazandırıyoruz. İstanbul’un bir San Marco Meydanı olacak. Sokakları ve caddeleriyle bu meydan etrafında projemizi şekillendiriyoruz. Havalimanına 10 dakika mesafede bulunuyoruz ayrıca projenin yanı başındaki metro, tramvay istasyonları ve otobana yakınlığıyla da iş dünyasına yeni bir soluk getiriyoruz” dedi.

‘Ulaşılabilir proje’

Lokasyon haricinde fiyat avantajı ile de ilgi gören Venedik Ofisleri’nde yüzde 25 peşin, yüzde 25 teslimde geri kalan yüzde 50 vadeli veya banka kredisi seçenekleriyle satışa sunuluyor. Projedeki ofislerin özellikle orta ölçekli yatırımcılara vergi avantajı da sağladığını söyleyen Hayırlıoğlu, “Ulaşılabilir fiyatlarla sahip oldukları ofisleri vergi avantajı olarak kullanan KOBİ’ler de Venedik herkesin iş’ine geliyor sloganımızı doğruluyor” dedi.

Projenin Mayıs 2015’te tüm fonksiyonlarının hayata geçmesi ile birlikte, Venezia ayda 1 buçuk milyon kişi tarafından ziyaret edilecek. San Marco Meydanı’na bakan manzarada çalışma fırsatı yakalayacak olan ofis sahipleri, gondolların gezinti yaptığı su kanallarının kenarında kahve keyfi yaparken müşterilerini ağırlayabilecek, iş yemekleri organizasyonlarını ofislerin hemen yanındaki dünyaca ünlü İtalya restoranlarında yapabilecekler. Öğle tatillerini spor yaparak değerlendirmek isteyenler de, çok uzağa gitmeyecek. Venezia’daki ofislerin hemen yanı başında bulunan fitness ve SPA merkezi, ofis çalışanlarına özel hizmet verecek.

‘Venedik lüksünü İstanbul’a getirdik’

İş dünyasının en büyük ihtiyaçlarından birinin yeni ofis stoğu olduğunu belirten Via Properties & Gürsoy Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Eş Başkanı Coşkun Bayraktar, bugüne kadar hayata geçirdikleri projelerin İstanbul’a ve Türkiye’ye değer kattığını kaydetti. Viaport Venezia projesinin İstanbul’un imaj değerine katkı sağlayacağını vurgulayan Bayraktar, “Türkiye’nin en pahalı ilk 5 gayrimenkul projesinden birini hayata geçiriyoruz. Projemizde iş hayatının nabzını tutacak 221 adet ofisi satışa sunduk. İstanbul’un merkezinde sınırlı sayıda ofislerimize sahip olanlar, 2015’in sonunda A+ bir iş hayatına merhaba demiş olacaklar” dedi. 

Proje Bilgisi: Viaport Venezia