Koç 3. havalimanı ihalesine girecek

Koç Holding, ortağı Setur ile İstanbul'a yapılacak yeni havalimanı duty-free mağazaları için açılacak ihaleye, Lagardere Services ile birlikte teklif vereceğini açıkladı

Koç 3. havalimanı ihalesine girecek

Koç Holding, ortağı Setur ile İstanbul'a yapılacak yeni havalimanı duty-free mağazaları için açılacak ihaleye, Lagardere Services ile birlikte teklif vereceğini açıkladı. KAP'a açıklama yapan Koç, yeni havalimanının duty-free mağazalarına talip olduğunu açıkladı. 

Koç, yeni havalimanı ihalesine teklif verecek
Bağlı ortaklığı Setur ile İstanbul'a yapılacak yeni havalimanında, duty-free mağazalarını işletmek için açılan ihaleye Lagardere Services ile teklif vereceğini açıklayan KOÇ, iki firma arasındaki ortaklığın yüzde 50-50 olacağını belirtti.

Koç 3. Havalimanı mağaza ihalesine girecek

Koç Holding'ten KAP'a yapılan açıklama
Koç Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na(KAP) yaptığı açıklama şöyle: ' “Bağlı ortaklıklarımızdan Setur Servis Turistik A.Ş. Setur yönetim kurulu tarafından, İstanbul Yeni Havalimanı Gümrüksüz Satış Mağazalarının (duty-free) işletmesi için, İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. (IGA) tarafından açılan ihaleye Lagardère Services S.A.S. ile birlikte teklif verilmesine karar verilmiştir. Halka açık Fransız Lagardère grubunun tüm paylarına sahip olduğu bağlı ortaklığı Lagardère Services S.A.S., seyahat alışverişi alanında gümrüksüz satış, seyahat ihtiyaçları ve yiyecek içecek dahil tüm segmentlerde faaliyetleri bulunan dünya çapında tecrübeli bir firma olup, ihalenin kazanılması durumunda oluşturulacak ortaklıkta Lagardère Services S.A.S. ve Setur un hisse oranları %50-%50 olarak öngörülmektedir. Teklifin finansal unsurları IGA ya sunulmuş olup, operasyonel unsurlar ise ihale şartnamesindeki sürece uygun olarak daha sonra iletilecektir. İhalenin kazanılması halinde konuyla ilgili açıklama yapılacaktır'. 

Proje Bilgisi: 3. Havalimanı