Koç Grubu iki yılda 11.3 milyar yatırım yaptı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, topluluğun iki yılda yaptığı toplam yatırım miktarını 11.3 milyar TL olarak açıkladı

Koç Grubu iki yılda 11.3 milyar yatırım yaptı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Koç Topluluğunun son iki yılda 11.3 milyar TL yatırıma imza attığını açıkladı. Koç, 2014 yılının ilk yarısına ait yatırımların, bir önceki yıla göre yüzde 8'lik bir artışla 2.8 milyar TL'ye ulaştığını söyledi. 

'Vehbi Koç'un hayallerinin ötesine geçtik'
Türkiye'nin dört bir tarafından gelen Koç Topluluğu bayilerinin bir araya geldiği İzmir Toplantısı'nda bir açıklama yapan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç: 'Topluluğumuz geçtiğimiz iki yılda toplam 11.3 milyar TL yatırıma imza atmıştır. 2014 yılının ilk yarısında gerçekleşen kombine yatırımlarımız bir önceki yıla göre yüzde 8 artarak, 2.8 milyar TL olmuştur. Topluluğumuz, kurucumuz merhum Vehbi Koç'un düsturu ile her zaman öncelikle ülkemizin kalkınması için çalışmayı ilke edinmiştir. Ne mutlu ki kurucumuzun hayallerinin de ötesinde bir başarı yakaladık.' dedi. 

Mustafa Koç

Türkiye'nin toplam Ar-Ge harcamalarının yüzde 10'u Koç'un
 Bayiler Toplantısında konuşan Koç Holding Üst Yöneticisi Turgak Durak ise, topluluğun 88 yıllık tarihinde sürekli biçimde katma değer yarattığını söyledi. Durak, Türkiye'nin özel sektör Ar-Ge harcamalarının yaklaşık yüzde 10'unun Koç Topluluğu'na ait olduğunu da belirterek: 'Şirketlerimizin Ar-Ge yatırım harcamaları, 2010-2013 arasında yılda ortalama yüzde 21 oranında artış göstererek, 2013'te 677 milyon TL'ye, toplam Ar-Ge personel sayısı da 3 bini aştı.' şeklinde konuştu.