Koç Holding'den dev bir yatırım daha

Kuruluşunun 60. yılında ikinci fabrikasını Sakarya'da açan Türk Traktör, yıllık üretim kapasitesini 50 bine çıkarmayı hedefliyor

Koç Holding'den dev bir yatırım daha

18 Haziran 2014/Emlakwebtv
 Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren Türk Traktör, ikinci fabrikasını Sakarya Erenler'de açtı. 222 bin metrekarelik alana bir yıl içerisinde inşa edilen tesis tam kapasiteye ulaştığında yılda 50 bin traktör üretecek.

Türk Traktör'ün Sakarya fabrikasının açılışında konuşan  Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık, fabrikanın açılışıyla milli gelir, ihracat ve istihtam kategorilerinde artış gerçekleşeceğini söyledi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de, Koç Grubunun iki ay içerisinde yaptığı fabrika açılışılarını hatırlatarak, Vehbi Koç'u rahmet ve minnetle andığını söyledi. Zeybekçi: "İnşallah bundan sonra onun mirasçısı, Koç Ailesi de Türkiye'ye inanarak yatırım yapmaya devam edecek." dedi.  Zeybekçi, devletin 1 milyar dolara kadar olan yatırımlar için ek teşvikler konusunda da çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Avrupa'nın en büyüğü
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç da, fabrikanın tam kapasiteye ulaşması halinde Avrupa'nın  en büyük kapasiteli tesisi olacaklarını belirterek: "ABD dahil 130 ülkeye yılda 15 bin traktör ihraç eden Türk traktör, yeni fabrikasıyla ihracatta da yeni hamlelere hazır olduğunu göstermiştir" dedi. 

Firma Bilgisi: Koç Holding