Koç Holding'ten üç ayda 459 milyon net kâr

Koç Holding, yılın ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Holding, bu süre zarfında 459 milyon TL net kâr elde etti

Koç Holding'ten üç ayda 459 milyon net kâr

2015 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan Koç Holding, bu dönem içinde konsolide bazda toplam 13.8 milyar TL gelir elde ettiğini açıkladı. Holding net kârını ise 459 milyon TL olarak duyurdu. 

Koç Holding'den 2015 ilk çeyrek finans sonuçları
Koç Holding'in faaliyetlerine başarıyla devam ettiğini belirten Koç Holding Üst Yöneticisi Levent Çakıroğlu yılın geri kalanında da büyük ölçekli yatırımların olumlu sonuçlarını almayı sürdüreceklerini belirtti. Çakıroğlu: "Yılın ilk çeyreğinde güçlü seyreden yurt içi ve yurt dışı otomotiv talebi, Koç Holding otomotiv şirketlerinin satışlarını da olumlu etkiledi." dedi. 

Ocak-Mart döneminde Avrupa ticari araç pazarınını yıllık üzde 14 düzeyinde büyümesinin ihracat adetlerini olumlu etkilediğini belirten Çakıroğlu: " Ford Otosan'ın ihracatı yüzde 64, Tofaş'ınki ise yüzde 19 arttı. Arçelik yurt içi satış gelirlerini 2015 yılının ilk çeyreğinde yüzde 14,5 artırırken, Avrupa'da pazar payını güçlendirmeye devam etti." dedi.

Firma Bilgisi: Koç Holding