Koç'tan Bahamalar'a turizm yatırımı

Koç Grubu tropikal bölgelere yaptığı turizm yatırımlarına bir yenisini daha ekledi

Koç'tan Bahamalar'a turizm yatırımı

Koç Grubu, tropikal bölgelere yaptığı turizm yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Grup, Bahamalar bölgesinde yer alan Norman's Cay Adasına bir turizm yatırımı yaptı. Koç Grubunun, ortağı Forth Capital ile birlikte Bahamalar'ın Exuma bölgesinde yer alan adaya yaptığı yatırım, adada lüks bir tatil beldesinin kurulmasını sağlayacak. Yatırım kapsamında adaya bir uçak pisti ve marine yapılacak.

Bahamalar Cay Adası

Koç Grubu'nun yatırımları
Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, geçtiğimiz sene de Miami Nehri kıyısında yer alan Merris Stevens tersanesini satın alan grubun bu yılki hedefleri arasında tersanenin büyütülmesi yer alıyor. Tersane çalışmalarında RMK Marine isimli şirketini yetkili kıldığı açıklanan Koç Grubu, 2012 yılında da bir grup yatırımcıyla beraber Miami'nin ünlü Surf Club'a ortak olduğu ve Mimami plajının en gözde tatil mekanlarından biri olan bu yatırım için 116 milyon dolar harcadığı biliniyor.

Ünlü yıldızların yatları tamir ediliyor
Miamı kıyısında bulunan tersanede Amerikan sinema endüstrisinin, Johnny Depp ve Ivana Trump gibi ünlü yıldızlarının yatları tamir ediliyor.