Koç Yapı, Cadde dönüşümüyle dikkat çekiyor

Kentsel dönüşüm projelerine odaklanan Koç Yapı A.Ş. inşaat, konut ve yapı faaliyetlerinde üst düzey proje ve faaliyetlerini sürdürüyor

Koç Yapı, Cadde dönüşümüyle dikkat çekiyor

Kentsel Dönüşüm projelerine odaklanan Koç Yapı A.Ş. inşaat, konut ve yapı faaliyetlerinde üst düzey proje ve faaliyetlerini sürdürüyor.

Koç Yapı, Bağdat Caddesi'ne odaklandı
Bostancıdan başlayıp Kızıltoprak'a kadar uzanan 9 kilometre uzunluğundaki Bağdat Caddesi'ndeki kentsel dönüşüm projelerine odaklanan Koç Yapı A.Ş.  yakın vadede Kadıköy Bağdat caddesinde kentsel dönüşüme 100 milyon USD yatırım yapmayı planlıyor. Koç Yapı A.Ş. kentsel dönüşüm planlarında New Jersey, Londra ve New York' da bulunan şehir merkezi banliyöleri üretmeyi, hard counter, butik ve niş projeleri ile vip hizmetler vermeyi planlıyor.

Yıldız Residence

Yıldız Residence

Yıldız Residence teslim edildi
Firma tarafından Bağdat Caddesi'nde hayata geçirilen Yıldız Residence, 10 ay gibi kısa sürede tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. Yıldız Residence, 10.000 m2 inşaat alanı ve 40 daireden meydan geliyor.

Kentsel dönüşüm ve ülke ekonomisine katkısı
Kentsel dönüşümün, insanların kendilerini güvende hissedeceği, yaşam standartlarını iyileştiren önemli bir uygulama olduğunu vurgulayan  Koç Yapı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı H. Cenk Koç,'İinsanlar, yaşamlarını kolaylaştıran; daha konforlu, daha sağlıklı konutlarda yaşamak istiyor. Bu talep, marka değeri olan nitelikli konutlar üreten firmalarla birlikte inşaat sektörünün önünü açacak. İstanbul'un en prestijli yaşam alanlarından biri olan bu bölgenin cazip hale gelmesinin temel nedeni yapıların ömürlerini tamamlaması ve metrekare fiyatlarının yüksek olması.' ifadelerini kullandı. 

Koç Yapı projeleri
2015-2016 yılı itibariyle Akmerkez Etiler, Levent bölgelerinde de projelerini hayata geçirecek olan Koç Yapı A.Ş. ağırlıklı olarak, merkez lokasyonlara yönelmeyi planlıyor.  Firma Yatırım değeri, satış beklentileriyle 250 milyon dolar olan, Maslak'ta 35 bin m2 inşaat alanında, yaklaşık 40 kat residence ve home-office konseptli bir projesini 2016 yılında başlamayı planlıyor. 

Firma Bilgisi: Koç Yapı