Koç Yapı'dan gayrimenkul yatırım ortaklığı hedefi

Koç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. Cenk Koç, firmanın yakın zamandaki hedefleri arasında gayrimenkul yatırım ortaklığı kurmak bulunduğunu belirterek: "2017 yılı sonuna doğru borsaya açılmayı planlıyoruz..." dedi.

Koç Yapı'dan gayrimenkul yatırım ortaklığı hedefi

Koç Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı H. Cenk Koç, firmanın yakın hedefleri arasında gayrimenkul yatırım ortaklığı kurmak olduğunu söyledi. 2015 yılında hayata geçirilen 3 projenin toplam 30 milyon TL'lik yatırım bedelinin öz sermaye tarafından karşılandığını, bankalardaki teminat mektubunun ise bunun 2-3 katı olduğunu söyleyen Koç:

"Yakın zamanlı hedeflerimiz arasında, gayrimenkul yatırım ortaklığı kurmak ve 2017 sonlarına doğruda borsaya açılmak var. GYO şirketimizle markamızla yatırımcılarımıza en fazlasını kazandırmak istiyoruz." dedi. 

Caddede 300 rakibimiz var, biz ilk 5'teyiz
Cenk Koç, firma olarak kredi ile iş yapmadıklarını ve yatırımcının kendini güvende hissetmesinin büyük önem taşıdığını da vurgulayarak, Cadde'de iş yapan 250-300 firma içerisinde ilk 5'te yer aldıklarını da söyledi. Koç, firmanın merkezi bölgelerde iş yapma politikasından vazgeçmeyeceğini ve kentsel dönüşüm faaliyetleri sonrasında insanlar için yaşanabilir kentler oluşturmanın büyük önem taşıdığını belirtti açıklamasında:

"Kentsel dönüşümden önce boş arsa bulmak sıkıntıydı. Maliklerden bir kişi itiraz ederse arsayı alamıyorduk. Ama kentsel dönüşümün hızlanmasıyla beraber son 3-4 yılda yaptığımız 200 civarı konut söz konusu. Daha önce çözümsüz olarak baktığımız problemli tüm arsalar çözüm sürecine girdi ve Türkiye’nin büyük bir dönüşümün içinde ..." dedi. 

15 kat sınırı Koç Yapı'yı etkiledi mi?
Kadıköy Belediyesi tarafından alınan 15 kat sınırı kararı ile birlikte projelerin askıda beklemeye başladığını da söyleyen Koç, Koç Tower'in zeminden itibaren 15 kat olduğunu bu nedenle ruhsat almakta da herhangi bir sorun yaşamadıklarını vurguladı. 

Firma Bilgisi: Koç Yapı