Kocaeli Kandıra Toki Evleri kura çekilişi ne zaman?

Emekli Grubu Konut Projesi kapsamında yer alan 2+1 nitelikli 272 adet konutun bulunduğu Kocaeli Kandıra Toki Evleri kura çekilişi ne zaman? İşte yanıtı...

Kocaeli Kandıra Toki Evleri kura çekilişi ne zaman?

Emekli Grubu Konut Projesi kapsamında yer alan 2+1 nitelikli 272 adet konutun bulunduğu Kocaeli Kandıra Toki Evleri kura çekilişi ne zaman? İşte yanıtı... 14 Mart tarihinde başlayan Kocaeli Kandıra Toki Konutları başvuruları yarın sona erecek. Başvurular Halk Bankası'nın Kocaeli İlinde bulunan yetkili şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. 

Kocaeli Kandıra Toki Evleri kura çekilişi ne zaman? 

Başvurusu toplanacak olan konutların fiyatları belirlendikten sonra 13 Nisan 2016 tarihinde kura çekilişi gerçekleşecek. Hak sahibi belirleme kurasının ardından hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 15 Nisan 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecekler. Hak sahibi olan emekliler ise kura çekilişi sonrasında idarenin belirleyeceği tarihlerde ilgili banka şubesinde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Kocaeli Kandıra Toki Emekli Evleri'nde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Ayrıca sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcı ve ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması durumunda hak sahibi olanları hakları iptal edilecektir. Sözleşme imzalanmışsa sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları iray kaydedilecek ve ödenen taksit tutarlar masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecektir. 

 

Firma Bilgisi: Toki