Konteyner ev fiyatları

Konteyner ev fiyatları, konteynerlerin özellikleri ve boyutlarıyla beraber değişkenlik göstermektedir

Konteyner ev fiyatları

Uluslararası standartlara sahip taşımacılık sistemi içinde verimli, güvenli ve hasarsız bir şekilde malzeme taşıması için üretilmiş yapılara konteyner denir. Konteyner boyutları ISO 6346 standardıyla belirlenmiş çeşitli farklı ölçülerde olabilmektedir.

Konteyner türleri

Standart 20 feet
Standart 40 feet
Standart High-Cube 40 feet
Open Top20 feet
Open Top 40 feet
Reefer 20 feet
Reefer 40 feet
Flat rack 20 feet
Flat rack 40 feet
Collapsible flat rack 20 feet
Collapsible flat rack 40 feet
Platform 20 feet
Platform 40 feet

Konteyner ev ise; inşaat alanlarında ve afet sonrası toplanma alanlarında kullanılır. Gerektiğinde bağ evi, bahçe evi, dağ evi olarak da kullanılan konteyner evler değişik ebatlarda ve ölçülerde imal edilebiliyor. Ev tipi yaşam konteynerları iç yüzeylerinde ise düz veya desenli pvc lambri, alçıpan kaplama yapılmaktadır. Çatı Kaplaması 0,50 mm kalınlığında galvanizli trapez saçtan yapılmaktadır. Döşemelerde ise betopan levha kullanılmaktadır. Dış kapılar ise saç, pvc, çelik kapı ile konteyner ev sahibi olmak isteyenlerin tercihine göre yapılıyor. Kurulumu kolay ve hafif olduğu için tercih edilen konteyner ev avantajları şöyle:

Fabrika bant sistemiyle kısa sürede üretim
Kullanıma hazır olarak teslimat
Çelik kapısı, ısı camı, izoleli duvar panelleriyle yüksek izolasyon
Kaliteli malzeme kullanımıyla uzun ömürlü
Arzu edildiğinde başka bir mekana kolay taşınabilen mobil özellik
Her şeyden önemlisi çok ekonomik

Konteyner ev kullanım alanları

Konteyner evlerin kullanım alanları çok geniş olup, en fazla kullanıldığı alanlar arasında; ISO Yük Konteynerleri, GSM Konteynerleri, Güvenlik Konteynerleri, Askeri Konteynerleri, Deprem Konteynerleri yer alıyor.

Konteyner ev fiyatları

Konteyner ev fiyatları, kullanılan malzeme, boyutu, yeri gibi birçok özelliklerden dolayı farklılık göstermektedir. Konteyner ev fiyatları ortalama olarak 7 bin TL’den başlamaktadır. Konteyner evler inşaat firmaları tarafından kiralanmakta olup bu fiyatlar da bundan dolayı değişiklik gösterebilir.

Konteyner ev teknik özellikleri

Konteyner yapılar mimari ihtiyaca göre 240cm x 600cm ve 300cm x 700cm olarak üretilmektedir. Duvarda kullanılan kalınlık 4 cm’dir.
Sistem taşıyıcı şase sistemli olup, çelik köşe kolonlar kullanılacaktır. Ana konstrüksiyonu tamamlayan parçalar çelik profilden imal edilecektir. Konteyner içinde ve dışında kullanılacak kapatma profilleri gerekli sızdırmazlığı sağlayacak şekilde imal edilecektir.
0,50 mm kalınlıkta galvaniz sac, iç tarafta 4 cm strafor ve 1 cm kalınlığında lambriden oluşmaktadır.
Dış duvar 0,50 mm galvanize edilmiş trapez sac, duvarın iç kısmında 4 cm kalınlığında strafor (polisten köpük) ve konteynerin içine bakan duvar yüzünde ise plastik lambri ile döşenecektir.
Her iki yüzde PVC lambri ile imal edilecektir. Yalıtım 40 mm kalınlığında 8 dansite Expanded polistren köpük duvar levhası ile sağlanacaktır.
Tüm dış doğramalar PVC doğramadan imal edilecektir. Montaj için gerekli tüm aksesuarlar (menteşe, pencere kolu, vasistas mekanizması, fitil. vb.) temin edilecektir.
Taşıyıcı çelik aksamın tüm elemanları (tüm iç kapamalar ve asma tavan askıları vb.) yağlı boyalı olacaktır. Görünmeyen tüm çelik profiller 2 kat astar boyalı olacaktır.