Konut alıcısı seçimi bekliyor

Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten konut alıcısının Haziran seçimlerine kadar temkinli bir tutum sergileyeceğini söyledi

Konut alıcısı seçimi bekliyor

Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, bu yıl konut sektöründeki hareketliliğin Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler sonrasında yaşanacağının altını çizerek, "Sektörde seçime kadar bekle gör politikası uygulanacaktır" dedi.

Ekonomide yüzde 3.5'luk büyümü beklentisi
Bu yıl ekonomide yüzde 3,5 civarında bir büyüme öngörüldüğünü inşaat sektöründe ise yüzde 4,5 üzerinde bir büyüme beklentisi olduğunu dile getiren Selahattin Keten, inşaatın Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu vurguladı. İnşaat sektöründeki durgunluğun sektöre bağlı kapı pencere, PVC, inşaat malzemeleri, mobilya, izolasyan gibi birçok alt sektörleri de etkilediğini kaydeden Keten, "İnşaat sektörü birçok sektörü de desteklemektedir. Seçim sürecinde sektörde bir yavaşlama olacaktır ancak bu yavaşlama seçim sonrası yerini canlanmaya bırakacaktır. Haziran ayından sonra sektörün büyüme yönünde bir ivme kazanmasını bekliyoruz" görüşünü kaydetti.  

Konut balon söylentileri sıkıntı yaratmadı
Konut sektörünün 2015 yılı içerisinde de yükselişini sürdüreceğini vurgulayan Keten, sektörün geçen yılki yüksek performansını da hatırlatarak: 'Türkiye'de geçen yıl 1 milyon 265 bin civarında daire alım satımı yapıldı. Türkiye emlak sektörü konusunda güvenli bir liman haline geldi. Gayrimenkulün diğer yatırım araçlarına kıyasla karlılığını kanıtlamış bir yatırım aracıdır.' ifadelerini kullandı.