Konut fiyatları en çok bu kentlerde yükseldi

REIDIN-GYODER Emlak Endeksi Mayıs ayı verilerine göre konut fiyatlarının son bir ayda en hızlı artış gösterdiği kent Bursa oldu. Balıkesir ise yıllık bazda artışta ilk sırada yer aldı

Konut fiyatları en çok bu kentlerde yükseldi

REIDIN Emlak Endeksi Mayıs ayı verilerine göre, konut fiyatlarındaki artış devam ediyor. Mayıs ayı itibarıyla bu artış, bir önceki aya kıyasla yüzde 1.07, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla ise yüzde 9.96 oranında gerçekleşti. 

Son bir aylık periyot Bursa'yı gösteriyor
Konut fiyatlarının son bir aylık periyotta en çok yükseldiği kente Bursa oldu. Bursa, metrekare başına satış bedellerinin yüzde 2.40 oranında artışına tanıklık etti. Aynı dönemde konut fiyatlarının en çok azaldığı kent ise Kars oldu. Kars'ta konut fiyatları son bir ayda yüzde 0.32 oranında değer yitirdi.

Son bir yılın şampiyonu Balıkesir

Diğer taraftan son bir yıllık dönemdi konut fiyatlarının en çok değer kazandığı kent ise Balıkesir oldu. Yüzde 27.78 oranında değer saptanan Balıkesir'i yüzde 21.81 ile Tekirdağ, yüzde 2063 ile Çanakkale, yüzde 18.82 ile Bursa ve yüzde 18.62 ile de Zonguldak izledi. 

Kiralık konutlar en çok hangi kentlerde değer kazandı?
Kiralıkonut bedelleri ise son bir yıllık bazda yine Balıkesir'de en yüksek artış düzeyine ulaştı. Balıkesir'de kiralık konutlar yüzde 20.50 oranında değer kazanırken, Aydın'da yüzde 20.09, Yozgat'ta yüzde 18.33, Tekirdağ'da yüzde 15.75 ve Çorum'da da yüzde 15.61 oranında değer artışı saptandı.