Konut fiyatları metro projeleri ile yükseliyor

İstanbul Anadolu Yakası'nın bazı ilçelerinde konut fiyatları metro projeleri ile yükselmeye devam ediyor

Konut fiyatları metro projeleri ile yükseliyor

İstanbul Anadolu Yakası'nın bazı ilçelerinde konut fiyatları metro projeleri ile yükselmeye devam ediyor. İşte ilçe ilçe İstanbul'un yükselen konut fiyatları...

Kartal

2012 yılında tamamlanan Kadıköy-Kartal metrosu ile birlikte Kartal'daki konut fiyatlarının artışı başladı. Bölgede konutların metrekare fiyatları metro yapılmadan önce 1500 TL iken, 2016 yılında 13 bin TL'ye kadar yükseldi. 

Konut fiyatları metro projeleri ile yükseliyor

Tuzla

Tuzla'da başlayan metro çalışmaları ile birlikte konut fiyatlarında artış yaşandı. Kuzey Marmara Otoyolu bölgede arsa ve konut fiyatlarını ciddi bir şekilde arttırdı. 2013 yılında bölgedeki projelerde metrekare fiyatları 1.250-2.500 TL iken bugün 4 bin TL'ye kadar ulaştı. 

Pendik

Kadıköy-Kartal metro hattının Kaynarca'ya kadar uzatılması ile Pendik'te konut fiyatlarında ciddi bir artış yaşandı. Projenin tamamlanması ve faaliyete geçmesi ile birlikte daha da artması bekleniyor. 

Sancaktepe

Üsküdar-Çekmeköy metrosunun konut fiyatlarını arttırdığı bölgelerin başında gösterilen Sancaktepe'de metrekaresi 2 bin TL olan bir ev fiyatı metro hattının gündeme gelmesi ile birlikte 4 bin liraya kadar yükseldi. 

 

Konut fiyatları metro projeleri ile yükseliyor

Çekmeköy

2012 yılında metrekare birim fiyatı 2 bin 500 TL olan bir ev bugün Çekmeköy'de 4 bin TL'ye yükseldi. Bu artışın Üsküdar-Çekmeköy metro hattının hizmete açılması ile birlikte artış göstermesi bekleniyor. 

Ümraniye

Üsküdar-Çekmeköy metrosunun en çok yaradığı bölgelerden olan Ümraniye'de konutların metrekaresi 2 bin TL civarında iken, bugün bölgede metrekaresi 20 bin TL'den konutlar satılıyor. Metro hattının açılması ile birlikte fiyatların artış göstermesi bekleniyor.