Konut fiyatları yükselişini sürdürecek

KW Türkiye Direktörü Emre Erol, tüm belirsizliklere rağmen konut fiyatlarının 2015 yılında yüzde 20'lik bir artış yaşadığını söyledi. Erol: "Fiyatların yeni yılda da yüzde 17-20 aralığında yükselişini sürdüreceğini öngörüyoruz" dedi.

Konut fiyatları yükselişini sürdürecek

Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, 2015'te yaşanan tüm zorluklara rağmen konut fiyatlarının yükselişini sürdürdüğünü açıkladı. Erol, Türkiye'nin zor günleri yavaş yavaş geride bırakacağını ve gelişmesini sürdüreceğini vurgulayarak 2016'nın hem gayrimenkul, hem de diğer sektörler açısından başarılı bir yıl olacağını söyledi. 

Konut fiyatları 2016'da artışını sürdürecek
Ülke bünyesindeki belirsizliklerin azalmasına paralel olarak huzur ve güvenin de artacağını, bu doğrultuda da bekle gör politikası izleyen yatırımcının da harekete geçeceğini söyleyen Keller Williams Türkiye Direktörü Emre Erol:

Konut fiyatları yükselişini sürdürecek

"Konut kredi faizlerinin ise yüzde 1’in altına düşmesini bekliyoruz. Standartların her geçen gün yükseldiği gayrimenkul piyasasında fiyatlarda bir azalma yaşanmayacak. Özellikle İstanbul’da yapımı süren 3. köprü ve 3 havaalanı projeleriyle birçok bölge değerlenecek. Fiyatların Türk lirası bazında yüzde 17-20 arasında bir artış yaşanacağını öngörüyoruz." ifadelerini kullandı. 

Keller Williams büyümesini sürdürüyor
Diğer taraftan, 2013 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Keller Williams ülke içindeki atılımını sürdürüyor. 2015 yılında danışman sayısını 150'den 500'e yükseltme başarısını gösteren firma, 2016 yılı sonunda ise 16 bölgede 1000 danışmana ulaşmayı hedefliyor.