Altın Çekül bu yıl Seranit Grup ve Ravaber'e gitti

Yapı Endüstri Merkezi'nde düzenlenen Konut Konferansı, 'Konut Sahibi Olmak ya da Olamamak' ana temasıyla düzenlendi. Konferansta Altın Çekül Ödülleri de sahiplerini buldu.

Yapı-Endüstri Merkezi'nin 1991 yılından bu yana düzenlediği yarışma Türk Yapı sektöründeki yeni ürün ve teknolojileri, özgün fikirleri desteklemek amacıyla düzenleniyor. Konut Konferansı kapsamında düzenlenen ödül töreninde sahiplerini bulan Altın Çekül Ödülü'ne bu yıl 'Altın Çekül Yapı Ürünü’ ödülü  Ravaber Manto Taşyünü adlı ürünüyle Ravaber Yapı Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması kazandı. Kazanan firmadan Kalite Müdürü, Kimyager Sevil KASAP ödülünü Yapı-Endüstri Merkezi Genel Koordinatörü Gülçin İPEK’ten teslim aldı. Bu yıl ilk kez açılan ve yeni bir kategori olan “Altın Çekül Fikir Ödülü” ise Serafoam adlı yapı ürünü fikri ile Seranit Grup’a verildi. Kazanan firmadan Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan BABA’ya ödülünü Yapı-Endüstri Merkezi İş Geliştirme ve Etkinlikler Direktörü Alım Erdemir verdi.

Konut Konferansı uzmanları ağırladı
Konut Konferansı Yapı Endüstri Merkezi'nde yapı ve mimarlık dünyasının uzmanlarını ağırladı. Konut sahibi olmak ya da olamamak ana başlığında düzenlenen konferansta 'Konut yatırımlarında 5N1K' 'Herkesin Hayali Erişilebilir Konut' 'Yen'i Nesil Tüketiciye Yönelik Konut Politikaları' ve ' Atıl Alanların Yeniden Değerlendirilmesinin Konut Piyasasına Etkisi' başlıklı oturumlar düzenlendi. “Yapı Dünyasının Bilgi Merkezi” Yapı Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen Konut Konferansı”, Türkiye’de; yapı, gayrimenkul, inşaat, tasarım ve mimarlık alanlarının önde gelen temsilcilerini buluşturdu. Konut Konferansı, İnsanın en temel ihtiyaçlarından birine cevap veren ve Türkiye’nin lokomotif sektörünün yapı taşı olan “konut” kavramını değerlendirdi. 

Firma Bilgisi: yapı endüstri merkezi
Proje Bilgisi: konut konferansı