Konut kredilerindeki faiz oranları artıyor!

7 Haziran Genel Seçimleri'nden önce en düşük faiz oranı yüzde 0.91 iken, seçim sonrasında bu oran yüzde 1.15 oldu ki bunlar en düşün oranlar

Konut kredilerindeki faiz oranları artıyor!

Konut kredilerindeki faiz oranları artıyor. Bugün gerçekleşen güncellemelere göre, konut kredilerindeki artış görülmeye başlandı. 7 Haziran Genel Seçimleri'nden önce en düşük faiz oranı yüzde 0.91 iken, seçim sonrasında bu oran yüzde 1.15 oldu ki bunlar en düşün oranlar. 

Son güncellemelere göre; Konut kredi faiz oranları bankalara göre aşağıdaki oranlar şeklinde değişiklik gösterdi.

Tekstilbank 120 aya kadar yüzde 1,25, 60 aya kadar yüzde 1,21 olan faiz oranını, yüzde 1,35'e çıkarttı. Abank yüzde 120 aya kadar yüzde 1,35 olan faiz oranını yüzde 1,48'e, 60 aya kadar yüzde 1,29 olan faiz oranını ise yüzde 1,42'ye yükseltti.

En düşük faiz oranı yüzde 1,15 ile kredi veren bankalar Akbank ve Albaraka Türk oldu. 

 

Konut kredilerindeki faiz oranları artıyor!

 

Konut kredisi nedir?
Konut kredisi, ev sahibi olmak isteyenlerin bir karşılık sunarak bankadan talep edipi aldığı ücrete denir. Konut kredisi için belli başlı kıstaslar vardır. Bunlar bankadan bankaya değişmekte olup, ipotek en çok uygulanan kıstastır. Konut kredisi almadan önce elimizde bir peşinat olması grekir ve alacağımız evin de konut kredisine uygun olduğu önemlidir.

Konut kredisi nasıl hesaplanır?
Konut kredisi gelir ve satın alınacak evin durumuna göre hesaplanır. Konut kredisinde ödeme planı oldukça önemlidir. Vadeye göre konut kredisi faiz oranları değişkenlik göstermektedir.