Konut piyasasında alternatif rota: Anadolu

Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin üstün, İstanbul konut piyasasındaki yüksek fiyat çatısının yatırımcıyı Anadolu'ya yönlendirdiğini söyledi

Konut piyasasında alternatif rota: Anadolu

Geliştirdiği sistem ile dar gelirli vatandaşlara konut edindirmeyi sürdüren Emin Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, İstanbul konut piyasasındaki yüksek fiyat çatısının, yatırımcıyı Anadolu'ya yönlendirdiğini söyledi. Üstün, Emin Şirketler Grubu tarafından geliştirilen "Elbirliği Sistemi"nin Anadolu'daki vatandaşlar için çok daha uygun imkanlar yarattığını vurgulayarak:

"Elbirliği sistemimizden Türkiye’nin her yerinden ev sahibi olabilen vatandaşlarımız, İstanbul’a göre fiyatları daha uygun olan Anadolu illerini tercih etmeye başladı. Bu tercihlerin en başında da büyük üniversitelerin ve sanayilerin bulunduğu illerimiz geliyor. Ankara, Konya, Bursa, Kayseri, Kocaeli ve İzmir gibi" ifadelerini kullandı.

İstanbul'un terchi 2+1, Anadolu'nun tercihi 3+1
Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayan "Elbirliği Sistemi" ile Türkiye'de çok sayıda vatandaşın konut hayaline kavuşmaya devam edeceğini de belirten Üstün, "Bu sistemle ev sahibi olamayan dar gelirli kalmayacak..." dedi. Üstün bu zamana dek en fazla ev teslimatını İstanbul'da yaptıklarını ve İstanbul'u Ankara, Konya, Bursa, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Antalya, Adana ve Samsur gibi şehirlerin izlediğini vurgulayarak:

"İstanbul’da yaşayan vatandaşlar 2+1, diğer illerde ise genellikle 3+1 ve üzerindeki konutları tercih ediyorlar." dedi. 

Elbirliği sistemi nedir?
Peşinatlı ve peşinatsız seçenekler arasında tercih yapan vatandaşlara ev sahibi olabilmeleri için 120 aya kadar taksitlendirme olanağı sunan "Elbirliği Sistemi" seçilen taksit sayısının o gruptaki kişi sayısına bağlı olduğu bir ödeme fonksiyonu içeriyor. Sistemde her ay bir ev ve araba parası birikerek, noter huzurunda yapılan çekilişle her ay bir vatandaş ev ve araba sahibi oluyor.

Firma Bilgisi: Emin Evim