Konut satın alımında belirleyici kriter: İskan belgesi

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, yatırımcıları doğru konut seçiminde dikkat etmeleri gereken kriterler konusunda uyardı.

Konut satın alımında belirleyici kriter: İskan belgesi

2006 yılından günümüze dek Şişli-Bomonti Bölgesinde, Kuleli Evler markasıyla gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm faaliyetleriyle dikkat çeken Yıldırım Yapı Grubu, yeni projeler için hak sahipleriyle bire bir görüşmelerini sürdürüyor.  Konut yatırımına yönelim eğiliminin yükseldiği süreçte yatırımcılara doğru konut seçiminde gerekli kriterler hakkında uyarılarda bulunan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım:

"Konut alacak kişilere öncelikli önerimiz güvenilir inşaat firmalarını tercih etmeleridir. İkinci el konut alıyorlarsa deprem yönetmeliğinin yapılıp yapılmadığı irdelenmeli, iskanın olup olmadığı mutlaka sorulmalıdır." ifadelerini kullandı. 

Konut satın alımında belirleyici kriter: İskan belgesi

İskan belgesinin önemi
Yıldırım, Kentsel dönüşüm projeleri ile birlikte konut inşaat ve satışlarının her geçen gün daha da arttığını ve yatırımların değerini koruması adına doğru yapılandırmanın önemine de dikkat çekerek:

"Konut satın alırken projenin tasarım ve mimari özelliklerinden önce inşaat halinde ise kat irtifak tapularının olup olmadığını bina bitmiş ise iskan belgesinin alınıp kat mülkiyetli tapularının çıkarılıp çıkarılmadığı sorgulanmalıdır..." dedi. 

Yeni konutlara yönelen yatırımcının binalardaki su izolasyonu, ısı ve ses izolasyonu gibi önlemlere de bakması gerektiğini söyleyen Yıldırım, yatırımcının bu tip donanımları bir daha yenileme şansının çok düşük olduğuna da dikkat çekti.

Firma Bilgisi: Yıldırım Yapı Grubu
Proje Bilgisi: Kuleli Evleri