Konut sektöründe yeni vizyon

HY Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Harun Acar, gayrimenkul sektöründe müteahhitlik faaliyeti ile satış hizmetlerindeki ayrışmanın gerekliliğine dikkat çekti

Konut sektöründe yeni vizyon

Son yıllarda hızlı bir gelişim ivmesi içerisine giren inşaat sektöründe üretim ayağını oluşturan müteahhitlik faaliyeti ile satış hizmetlerinin birbirinden ayrışması gerekliliğine dikkat çeken HY Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Harun Acar, önemli olanın üretilenin tüketici ile buluşturmak olduğunu söyledi.

Üretim ve pazarlama ayrışmalı
Son yıllarda büyük inşaat firmalarının faaliyet gösterdiği Ankara'da çok sayıda projenin satış ayağında faaliyet gösteren HY Grup şirketlerinden HY Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Harun Acar sektördeki profesyonelleşmenin gereği olarak pazarlama ve üretim ayaklarının ayrışması gerektiğine vurgu yaptı. Acar:

"Üretmek kolay; önemli olan üretilenleri tüketici ile buluşturmak. Bu noktada biz devreye giriyoruz. Her iş profesyonellerce yapılmalıdır..." dedi.

Gayrimenkul sektöründe satış ayağı hizmetleri
Bir müteahhidin sıfırdan temel kazıp bir bina oluşturduğu gibi, satış hizmetlerinin de anahtar teslim hizmeti sunmak olduğunu belirten Acar:

"Biz de onlarla birlikte temelden başlıyoruz ve onlarla birlikte insanları evine oturtup açılışı birlikte yapıyoruz. Biz onlara iyi bir partner ve iş ortağı oluyoruz..." dedi. 

Mebuskent projesine büyük katkı
Yaptıkları çalışma ile özellikle Mebuskent Projesi'de yüksek bir satış grafiği sağladıklarını vurgulayan Acar, her müşteriye kendileri için alıyormuş gibi daire seçtiklerini söyledi. Acar:

‘Siz ne istiyorsunuz, sizin ihtiyacınız ne?’ diye onların yerine kendimizi koyuyoruz, ondan sonra istemiş olduğu daireyi biz seçiyoruz. Çünkü bizim için en önemli nokta insanları yanıltmamak, doğru bilgi verebilmek ve doğru noktaya ulaştırmak" şeklinde konuştu. 

Ankara İstanbul ayarına geldi
Acar, Ankara gayrimenkul pazarının İstanbul'u yakalamaya çok yaklaştığını, buna rağmen kimi eksiklerinin mevcut olduğunu belirterek, bu süreçte projelerin de ciddi bir artış gösterdiğini, düzgün reklam ve pazarlama kadrosunun öneminin de giderek yükseldiğini söyledi. 

Firma Bilgisi: Hy Gayrimenkul