Konut sektörünün vaatleri gerçekçi mi?

YEM, "Pazarlama Argümanı Olarak Mimari" kavramları akademisyenlerin katıldığı bir panelde tartışmaya açıyor

Konut sektörünün vaatleri gerçekçi mi?

Yapı Endüstri Merkezi "mimari kavramları" tartışmaya açıyor. YEM'de düzenlenecek "Pazarlama Argümanı Olarak Kullanılan mimari Kavramlar" paneli, sektörün önde gelen isimlerini ve akademisyenleri buluşturacak.Etkinlik 6 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşecek.

Konut sektörünün vaatleri ve mimari kavramlar
Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ece Ceylan Baba’nın kaleme aldığı ve YEM Yayınları tarafından basılan “Loft” adlı kitabının tanıtımı kapsamında 18.00 – 20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan panele Ece Ceylan Baba’nın yanı sıra, Next Academy Başkanı İletişimci Levent Erden ve KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik de konuşmacı olarak katılacaklar. Panelin moderatörlüğünü Ece Ceylan Baba üstlenecek.

İstanbul konut sektörüne ait güncel veriler ve yorumlar ile sektörün genel bir resminin ortaya çıkarılacağı panelde, konut sektöründe satış argümanı olarak kullanılan söylem, kavram ve vaatlerin yanı sıra bu ve benzeri kavramsallaştırmalara neden ihtiyaç duyulduğu konuları değerlendirilecek. Kullanıcı ve üretici gözünden güncel konut projelerinin nasıl algılandığının da tartışılacağı panelde, konut sektöründe tipoloji olarak söz edilen ‘loft’ kavramının gerçek kökenleri de anlatılacak.

Panelde ayrıca ‘loft’ gibi mimari kavramların ülkemizde konut sektöründe iletişim, pazarlama, geliştirme odaklı kullanımları tartışmaya açılacak ve konu her yönüyle masaya yatırılacak.