Konut tercihleri değişiyor

MFZ Grup ortaklarından Muhanver Gözüm, klasik konut algısının giderek değiştiğini belirterek: "Kimse dar, sıkıcı ve ‘kimliği’ olmayan konutlarda oturmak istemiyor." dedi

Konut tercihleri değişiyor

MFZ Grup ortaklarından Muhanver Gözüm, son yıllarda yaşanan marka proje artışının tüketicinin standartlarında yükselmeye yol açtığını belirterek: , “Kimse dar, sıkıcı ve ‘kimliği’ olmayan konutlarda oturmak istemiyor. Son 5 yılda değişen konut algısı ile alıcılar projelerin farklı kurgularına, yaşam kalitelerini yükseltecek özellikleri olup olmadığına bakıyor” dedi.

Konut projeleri ve tüketiciye sundukları sınanıyor
Gözüm, yaklaşık 30 yıldan bu yana başarılı projelere imza attığı inşaat sektöründe vazgeçilmeyen en önemli arayışın ise ‘gün ışığı’ olduğunu söyledi. Konut projelerini bir adım ileriye çıkaracak unsurlardan birinin gün ışığı olduğunu da vurgulayan Gözüm:

Konut tercihleri değişiyor

“Konut projeleri bir adım öne çıkabilmek için daha iyi olmaya gayret gösteriyor. Bu da fazla özellikli, yaşam merkezi haline dönüşen konutların hayata geçmesini sağlıyor. Ancak konut alıcısının vazgeçemediği özellikler var. Bunların başında da aydınlık olması geliyor. Çayyolu’nun Beytepe ile birleştiği değerli lokasyonda inşa ettiğimiz Allora Beytepe projemizde de bizlere sorulan ilk soru halen ‘güneş alıyor mu?’ oluyor. MFZ Grup olarak biz de bu doğrultuda proje üretmeye, konutlarımızda enerjimizi güneşten almaya çok dikkat ediyoruz. Allora Beytepe’de 3 cepheden gün ışığı alan konutlarımızın modern kurgusunu gelenekselle birleştirerek, konut sahiplerinin tam da istediği gibi evlere imza atıyoruz. Tavan yüksekliğimiz normal dairelerden fazla olduğu için de dairelerimiz daha aydınlık. ‘Güneş girmeyen eve doktor girer’ felsefesiyle tasarlanan Allora Beytepe konutlarına, doktorlar sadece konut sahibi giriyor.” dedi. 

"Konut tercihleri değişiyor" Başlıklı Haberin Galerisi

Konut tercihleri değişiyor

Konut tercihleri değişiyor

Konut tercihleri değişiyor

Konut tercihleri değişiyor

Firma Bilgisi: Mfz
Proje Bilgisi: Allora Beytepe